Zamknij

To najbardziej punktualne linie lotnicze na świecie. Na liście znany przewoźnik z Europy [Ranking]

29.12.2021 14:54
Lotnisko - pasażerka
fot. Shutterstock

OAG, firma z branży lotniczej, opublikowała najnowsze zestawienie najpunktualniejszych linii lotniczych na świecie. W pierwszej dziesiąte znalazł się popularny przewoźnik z Europy. 

OAG to globalny dostawca danych dotyczących podróży z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Firma przygotowuje co roku zestawienie najbardziej punktualnych przewoźników i lotnisk na świecie. Chociaż tradycyjne podsumowanie całego roku serwis opublikuje dopiero za kilkanaście dni, już teraz przedstawiono wyniki za 11 miesięcy – od stycznia do listopada 2021 roku. Które linie okazały się najbardziej punktualne? 

Najbardziej punktualni przewoźnicy na świecie

Z opublikowanego rankingu wynika, że najbardziej punktualnym przewoźnikiem na świecie w 2021 roku była linia Japan Airlines. Z raportu dowiadujemy się, że 92,1 proc. lotów odbyło się punktualnie. Na drugie miejsce trafiła linia LATAM Airlines (91,9 proc.), a na trzecie – Delta Air Lines (90,6 proc.).

Kolejny na liście jest brytyjski easyJet. Jednocześnie warto podkreślić, że w czołowej dziesiątce znalazły się tylko dwie europejskie linie – oprócz easyJeta, pojawiły się również rosyjskie linie Aerofłot (współczynnik punktualności na poziomie 88,5 proc.).

Warto pamiętać, że w rankingu dopuszcza się „akademicki kwadrans” – jeśli wylot lub przylot nastąpił do 15 minut po planowanym czasie, jest on uznawany w branży lotniczej za zgodny z harmonogramem.

10 najbardziej punktualnych linii na świecie [LISTA]

  1. Japan Airlines (92.1 proc.)
  2. LATAM Airlines Group (91.9 proc.)
  3. Delta Air Lines (90.6 proc.)
  4. Easyjet (89.4 proc.)
  5. Aeroflot Russian Airlines (88.5 proc.)
  6. IndiGo (87.7 proc.)
  7. Azul Airlines (87.5 proc.)
  8. United Airlines (86.2 proc.)
  9. Alaska Airlines (86 proc.)
  10. American Airlines (85.8 proc.)

Źródło: oag.com, Fly4free