Zamknij

Oto 9 polecanych kierunków na wakacje w 2022 roku. Niektóre destynacje mogą zaskoczyć

04.01.2022 13:54
9 polecanych kierunków na wakacje w 2022 roku. Niektóre destynacje mogą zaskoczyć
fot. SHUTTERSTOCK

Brytyjski dziennik "The Independent" stworzył listę 9 miejsc, które warto odwiedzić w 2022 roku. Wśród polecanych kierunków m.in. Walencja, Turyn czy Uzbekistan.

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Władze większości krajów co jakiś czas wprowadzają nowe obostrzenia wjazdowe, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 oraz jego nowego wariantu. W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną wiele osób przestało planować wyjazdy.

Mimo to dobrze mieć z tyłu głowy cel podróżniczy, który - jeśli tylko okoliczności pozwolą - będzie można zrealizować. W wybraniu najlepszego kierunku na wakacje pomoże lista stworzona przez brytyjski dziennik "The Independent" oraz zaprzyjaźnionych z nim dziennikarzy podróżniczych.

9 polecanych kierunków na wakacje w 2022 roku. Niektóre destynacje mogą zaskoczyć

Pierwsze na liście polecanych kierunków na wakacje w 2022 są Wyspy Normandzkie. Położone są w kanale La Manche u wybrzeży francuskiej Normandii. 

"Zawsze byłam fanką Wysp Normandzkich, dzięki ich swobodnej atmosferze życia na wyspach, ciepłemu klimatowi i możliwościom zanurzenia się w morzu na każdym kroku. Jednocześnie dają mi przyjemne wrażenie, jakbym podróżowała do jakiegoś odległego i egzotycznego miejsca" - mówi Helen Coffey, jedna z dziennikarek gazety, cytowana przez portal fly4free.pl.

Zobacz także:  Tysiące odwołanych i opóźnionych lotów na całym świecie. Ogromny paraliż na lotniskach

Dalej na liście znalazł się Kair, Uzbekistan i Belfast, czyli stolica i największe miasto Irlandii Północnej. Wśród polecanych kierunków wymienić można także znajdujący się w Azji Południowej Bhutan. Położony we wschodnich Himalajach zachwyca widokami na każdym kroku. Co ciekawe, aż 30 proc. powierzchni kraju jest objęte programami ochrony przyrody.

Dziennikarze "The Independent" na 2022 rok polecają także Walencję. Warto w tym miejscu podkreślić, że według opinii ekspatów właśnie to hiszpańskie miasto jest najlepszym miejscem do życia i pracy. Ankietowani szczególnie wysoko ocenili tutejszą ofertę kulturalną oraz opiekę zdrowotną. Co więcej, docenili też otwartość mieszkańców, którzy są niezwykle przyjaźni i pomocni. 

Na liście dziennika znalazła się także Turcja południowo-zachodnia, Turyn we Włoszech oraz Kolumbia Brytyjska. 

"Jej bujne lasy sosnowe, urocze nadmorskie miasteczka i szlaki piesze, po których biegają niedźwiedzie, na pewno ukoją moją duszę" - skomentowała dziennikarka Lucy Thakray.

Zobacz także:  Zakaz podróży dla niezaszczepionych. Wyjazdy z ZEA tylko po trzeciej dawce

RadioZET.pl/fly4free.pl/independent.co.uk