Zamknij

Abonament dla często latających pasażerów? Nowa propozycja od Ryanaira

Nina Czochara
15.02.2019 10:48
Ryanair
fot. Pixabay

Ryanair ogłosił wprowadzenie abonamentu dla często latających pasażerów. W zamian za stałą roczną opłatę podróżni otrzymają m.in. usługę priorytetowego boardingu, możliwość wyboru miejsca w samolocie i zabrania na pokład dużego bagażu podręcznego. Dobrych zmian jest jednak więcej. 

Irlandzki przewoźnik zaprezentował ciekawe usprawnienia dla pasażerów. Skorzystają przede wszystkim podróżni często latający samolotem. Na czym polegają nowe zmiany wprowadzone przez Ryanaira?

„Ryanair Choice”: roczny abonament dla pasażerów 

„Ryanair Choice” będzie rodzajem rocznego abonamentu, czyli stałej opłaty na dodatkowe usługi dla często latających pasażerów. Za 199 euro (ok. 870 złotych) rocznej opłaty otrzymuje się:

  • możliwość wyboru miejsca w samolocie,
  • priorytetowy boarding, czyli pierwszeństwo wejścia na pokład,
  • możliwość zabrania na pokład dużego bagażu podręcznego (55 x 40 cm x 20 cm).

Jak podaje portal Fly4free, Ryanair zapewnia też, że poprawi poziom obsługi pasażerów. Na początek ma pojawić się nowe centrum obsługi klienta, dostępne dla pasażerów przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Irlandzki przewoźnik zwiększy też liczbę konsultantów – docelowo połączenie z osobą, która zajmie się naszym problemem, ma być możliwe maksymalnie po 2 minutach oczekiwania. Linia obiecuje też, że wnioski o odszkodowanie z tytułu EU261 będą rozpatrywane w terminie maksymalnie 10 dni od momentu zgłoszenia.

Zobacz także

Pozytywną zmianą jest też wydłużenie czasu na bezpłatną możliwość wprowadzania zmian w rezerwacji (np. literówki w nazwisku) z 24 do 48 godzin od zakupu biletu.

Irlandzka linia obiecuje też poprawę punktualności – w komunikacie prasowym podano, że jeśli w danym miesiącu współczynnik punktualności maszyn Ryanaira wyniesie poniżej 90 procent, to w miesiącu kolejnym średnie ceny biletów spadną o 5 procent.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC