Zamknij

Aerofłot nie przejmuje się sankcjami. Linia uruchamia wakacyjną trasę dla Rosjan

05.08.2022 09:42
Aerofłot, Rosja
fot. Shutterstock

Aerofłot, narodowy przewoźnik Rosji, planuje uruchomić nowe połączenie. Już jesienią mają zostać wznowione rejsy między Moskwą a Phuket, jedną z najpopularniejszych wysp Tajlandii. Bilety lotnicze są już dostępne na oficjalnej stronie rosyjskiej linii. 

Z powodu licznych sankcji nałożonych na Rosję za brutalną inwazję na Ukrainę, w tym zamknięcie nieba przez Europę i USA, Aerofłot ma spory problem z wylotem poza granice kraju. Są jednak kraje, które wykorzystując obecną sytuację, chcą zarobić na rosyjskich turystów. Tak jest m.in. w przypadku Turcji, Egiptu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Teraz do grona państw, które chcą przyciągnąć gości z Rosji, dołączyła Tajlandia.

Aerofłot wznowi rejsy na Phuket w Tajlandii

Jak podaje portal "Simple Flying", od 30 października 2022 roku zostanie wznowione połączenie między Moskwą a Phuket. Aerofłot ma latać na tej trasie codziennie. Bilety na loty do Tajlandii są już dostępne dla Rosjan na oficjalnej stronie narodowego przewoźnika.

Już w minionych latach ten azjatycki kierunek cieszył się dużą popularnością wśród rosyjskich turystów. Po wybuchu wojny spora część Rosjan uciekła z Phuket w obawie przed eskalacją konfliktu na Ukrainie i ewentualnymi problemami z powrotem do kraju.

Teraz wszystko wskazuje na to, że zagraniczni goście wracają do Azji. Według danych "Bangkok Post" w ostatnim tygodniu lipca liczba rosyjskich turystów w Tajlandii wynosiła niemal 77 tys

Zapowiedziane wznowienie rejsów Aerofłotu między Moskwą a Phuket ma zgodnie ze wstępnymi prognozami przyciągnąć do azjatyckiego państwa w ostatnim kwartale 2022 roku ponad milion turystów.

Wcześniej kilku przewoźników operujących w Tajlandii, w tym Thai Airways i Thai AirAsia X, wyraziło chęć obsługi lotów do Moskwy, jednak problemem były ubezpieczenia zapewniające ochronę w stolicy Rosji oraz pomoc techniczna w przypadku konieczności wysłania części zamiennych do samolotów.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Aerofłot zaczął latać też do New Delhi w Indiach oraz do Male na Malediwach. W planach są także Seszele. 

Źródło: Simple Flying, Rynek Lotniczy