Zamknij

Stewardesy Aerofłotu mają kontrolować zużycie papieru toaletowego. Tak rosyjska linia tnie koszty

09.06.2022 14:19
Aerofłot
fot. Igor Kanevski/East News

Narodowy przewoźnik Rosji, Aerofłot, wystosował specjalne pismo do personelu pokładowego. Zgodnie z przekazanymi wytycznymi załoga rosyjskiej linii ma kontrolować zużycie papieru toaletowego na pokładach samolotów. Chodzi o to, by zapobiegać wynoszeniu "towaru luksusowego" przez pasażerów – informuje serwis Moscow Times.

Notatka służbowa skierowana do pracowników linii Aerofłot trafiła do popularnego w Rosji serwisu społecznościowego Telegram. Zgodnie z jej treścią przewoźnik wprowadził nowe, zaskakujące wytyczne dla swoich pracowników związane z... kontrolowaniem zużycia papieru toaletowego. Nowa polityka zostaje na razie wprowadzona testowo podczas lotów do Turcji. Jeśli się sprawdzi, może zostać rozszerzona na inne połączenia. 

Aerofłot. Personel ma pilnować papieru toaletowego w samolotach

W myśl nowych zasad przekazanych przez władze Aerofłotu środki higieniczne, takie jak chusteczki, ręczniki papierowe czy papier toaletowy, mogą być uzupełniane w toaletach dopiero wtedy, gdy stare zostaną zużyte. Podkreślono, że personel pokładowy nie powinien zostawiać dodatkowych rolek w miejscach, do których mają dostęp pasażerowie. Chodzi o to, by zapobiec wynoszeniu z samolotów papierów czy ręczników. 

Ale to nie koniec. Po wylądowaniu wszystkie niewykorzystane materiały muszą zostać przez załogę policzone, a następnie zwrócone. W notatce narodowy przewoźnik Rosji podkreślił, że rozpowszechnianie tego dokumentu jest zabronione.

Jak wyjaśniono, nowe wytyczne mają pomóc poprawić budżet rosyjskiej linii lotniczej. Testy nowego rozwiązania na pokładach Aerofłotu mają być prowadzone w dniach od 3 do 10 czerwca na lotach do Antalyi i Stambułu. Nie jest jasne, czy taka polityka zostanie rozszerzona na inne trasy. 

Jak wyjaśnia "The Moscow Times", ogromne problemy przewoźnika wynikają z sankcji nałożonych na Rosję za brutalną inwazję na Ukrainę. Jeszcze przed wybuchem wojny obowiązkiem personelu pokładowego było dbanie o to, by nie zabrakło środków higienicznych.

Źródło: Moscow Times, Onet, Fly4free