Zamknij

Chcesz podróżować przez rok za darmo? Airbnb uruchamia nowy program i szuka 12 chętnych

10.06.2021 12:22
Airbnb szuka osób, które chcą spędzić rok w podróży za darmo
fot. SHUTTERSTOCK

To prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy kochają podróże i nie potrafią długo usiedzieć w jednym miejscu. Airbnb uruchomił nowy program, w ramach którego 12 osób będzie mogło mieszkać w obiektach firmy w różnych miejscach przez rok zupełnie za darmo.

Rok w podróży za darmo - czy nie brzmi to jak spełnienie marzeń? Popularna firma Airbnb, zainspirowana rosnącym zainteresowaniem pracą zdalną z dowolnego miejsca na ziemi, stworzyła wyjątkowy program. Zapłaci kilkunastu osobom za życie w stylu nomadów.

Airbnb szuka osób, które chcą spędzić rok w podróży za darmo

W nowym programie Airbnb "Live Anywhere on Airbnb" weźmie udział 12 osób, które przez 10 miesięcy będą podróżować i mieszkać w obiektach firmy w różnych miejscach zupełnie za darmo. Uczestnicy będą zachęcani do zaprojektowania własnego planu podróży oraz wybrania własnych lokalizacji i długości czasu pobytu. 

Żeby wziąć udział w projekcie trzeba mieć ukończone 18 lat, a każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą nie więcej niż trzech towarzyszy. 

Jak podaje portal Wp.pl, na pierwsze pięć miesięcy swojej podróży uczestnicy programu otrzymają od 12 do 24 tysięcy dolarów. Kwota zależeć będzie od liczby towarzyszy. Ponadto Airbnb opłaci również transport - na ten cel turyści dostaną nie więcej niż 12 tys. dolarów. 

Co trzeba będzie zrobić w zamian? Podróżni, którzy dołączą do programu, zostaną poproszeni o podzielenie się swoimi doświadczeniami. W ten sposób firma będzie mogła jak najlepiej dostosować swoją platformę i oferowane usługi do osób, które preferują koczowniczy tryb życia i pobyty długoterminowe.

Aplikacje można składać poprzez stronę internetową: airbnb/liveanywhere. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca.

Według raportu Airbnb, w porównaniu z 2019 rokiem w pierwszym kwartale br. o 10 procent zwiększyło się zainteresowanie pobytami długoterminowymi (28 dni lub więcej). Z kolei 11 procent osób rezerwujących długoterminowe pobyty na Airbnb w 2021 przyznało, że prowadzi koczowniczy tryb życia. 74 procent ankietowanych natomiast wyraziło zainteresowanie zamieszkaniem po zakończeniu pandemii w innym miejscu niż to, w którym znajduje się ich pracodawca.

RadioZET.pl/airbnb.com/Wp.pl