Zamknij

Alarm bombowy na pokładzie samolotu PLL LOT do Madrytu. Maszyna zawróciła na Lotnisko Chopina

17.05.2022 08:54
Alarm bombowy na pokładzie samolotu PLL LOT do Madrytu. Maszyna zawróciła na Lotnisko Chopina
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

Samolot PLL LOT lecący z Warszawy do Madrytu musiał zawrócić na Lotnisko Chopina, ponieważ otrzymano informację o zagrożeniu bombowym. Na pokładzie znajdowało się 156 pasażerów oraz 7 członków załogi.

Lotnisko Chopina otrzymało informację o zagrożeniu bombowym na pokładzie samolotu PLL LOT w poniedziałek 16 maja. Maszyna zawróciła do stolicy, gdzie wylądowała o godzinie 10:27.

Zobacz także: Na tych trasach maseczki w samolotach nadal są obowiązkowe. Ryanair podał listę połączeń w UE

Alarm bombowy na pokładzie samolotu PLL LOT. Maszyna zawróciła na Lotnisko Chopina

- Lotnisko Chopina odebrało informację o rzekomym zagrożeniu na pokładzie samolotu lecącego z Warszawy do Madrytu - poinformowały PAP służby prasowe PLL LOT.

Zgodnie z procedurami podjęto decyzję o powrocie na lotnisko wylotu. Według danych polskiego przewoźnika, na pokładzie samolotu znajdowało się 156 pasażerów oraz 7 członków załogi. 

Samolot zawrócił do Warszawy. Po wymianie załogi i sprawdzeniu bagaży rejs będzie kontynuowany tym samym samolotem - przekazały PLL LOT.

Przewoźnik podkreślił, że nie było to lądowanie awaryjne, choć podjęto odpowiednie środki bezpieczeństwa.

Seria alarmów bombowych w samolotach PLL LOT

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza tego typu sytuacja w ostatnim czasie. 20 kwietnia służby lotniskowe w Warszawie otrzymały trzy anonimowe groźby o niebezpiecznych ładunkach, które miały znajdować się na pokładach samolotów LOT-u lecących do Pragi, Oslo i Genewy. Na szczęście wszystkie alarmy okazały się fałszywe.

Z kolei dzień później, 21 kwietnia, służby Lotniska Chopina otrzymały informacje o potencjalnym zagrożeniu dotyczącym rejsu PLL LOT z Dubaju do Warszawy. Z powodu alarmu bombowego przez jakiś czas wstrzymane były starty i lądowania w porcie lotniczym w stolicy.

Zobacz także: Przyleciała do Polski na własny ślub. Tuż po wylądowaniu panna młoda trafiła do aresztu

RadioZET.pl/PAP(Luiza Łuniewska)