Zamknij

Alpy widoczne z Polski. Fotografom udało się je uchwycić z odległości 280 km

17.02.2021 09:18
Góry
fot. Shutterstock

Dwóch artystów z Polski dokonało niesamowitej rzeczy. Mężczyznom udało się sfotografować Alpy z jednego z polskich szczytów. Góry dzieli aż 280 km, więc jest to nie lada wyczyn. Sami spójrzcie.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że czeskiemu fotografowi udało się zrobić zdjęcie Alp z Radhoszczy - szczytu w Beskidzie Śląsko-Morawskim. Fotka zamieszczona w sieci wywołała niemałe zamieszanie, ale okazuje się, że nie jest jedyną taką pracą.

Teraz dwóm Polakom udało się uchwycić na fotografii Schneeberg widziany ze Śnieżnika Kłodzkiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oba szczyty oddalone są od siebie o ponad 280 km. To niezwykły wyczyn polskich artystów.

Alpy widoczne z Polski. Fotografom udało się zrobić niezwykłe zdjęcia

Artur Art Robak i Tobiasz Rangno uchwycili na zdjęciu Alpy widoczne z Polski. Artyści cierpliwie czekali na odpowiedni moment i w końcu udało się im spełnić marzenie. Sami przyznali, że to "widok jeden na milion" i warto było ciężko pracować, aby w końcu go dostrzec.

Mężczyznom udało się zrobić zdjęcie Schneeberga ze szczytu Śnieżnika Kłodzkiego w Sudetach. Góry dzieli ponad 280 km, dlatego jest to widok unikatowy i prawdziwa perełka w ich fotograficznym dorobku. Ich praca trafiła m.in. na facebookowy profil "Tatry z Podkarpacia i inne DO".

Nie myślałem, że się uda. Ale to chyba dobrze, ponieważ od dłuższego czasu to wypady "na partyzanta", takie zupełnie chaotyczne, przynosiły mi sporo dobrych zdjęć i dalekich widoków. Natomiast te zaplanowane wręcz odwrotnie. Tym razem udało się w końcu go dorwać - Śnieżnika Wiedeńskiego, czyli Schneeberga, ze Śnieżnika Kłodzkiego, jedyne 280 km z groszami. Widok jeden na milion i zapewne marzenie każdego dalekiego obserwatora w kraju. Przez kilka lat zrobiłem ogólnie około 300-400 tysięcy zdjęć, ale prawdopodobnie jest to najważniejsze zdjęcie z wszystkich - napisał Robak pod fotografiami, jakie zrobił z Rangną.

Fotki zachwyciły obserwatorów grupy. Pojawiło się pod nimi mnóstwo pozytywnych komentarzy.

Cudowny widok!

 

Wyrazy uznania panowie.

 

Piękne osiągnięcie. Wielkie gratulacje.

A co wy sądzicie o tej pracy? Sami spójrzcie, jak prezentują się szczyty Alp widziane z Sudetów.

gory_zdjecie
fot. Artur Art Robak i Tobiasz Rangno/Facebook/Tatry z Podkarpacia i inne DO
gory2
fot. Artur Art Robak i Tobiasz Rangno/Facebook/Tatry z Podkarpacia i inne DO