Zamknij

Ambasada w Chorwacji zaapelowała do polskich turystów. Ten humorystyczny post podbija sieć

21.07.2021 13:23
Ambasada w Chorwacji zaapelowała do polskich turystów. Humorystyczny post podbija sieć
fot. SHUTTERSTOCK

Pracownicy ambasady RP w Zagrzebiu po raz kolejny udowadniają, że oficjalne komunikaty można przekazać w humorystyczny sposób. Tym razem opublikowali na Facebooku garść informacji dla osób wybierających się do Chorwacji. "Jak zwykle, rzeczowo i z humorem" - zachwycają się internauci.

Pracownicy polskiej ambasady w Chorwacji znani są z zamieszczania żartobliwych postów na Facebooku. W ubiegły piątek (16 lipca) opublikowali tzw. narzędziownik turysty, w którym zebrali najważniejsze informacje dla osób, które wybierają się na urlop do tego kraju. Post cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a internauci zachwycają się poczuciem humoru pracowników ambasady.

Ambasada RP w Chorwacji opublikowała humorystyczny apel do turystów

Na wstępie pracownicy ambasady przypomnieli turystom, co powinni zrobić w przypadku kolizji drogowych bądź innych incydentów z udziałem policji. Podali również numery telefonów do polskich funkcjonariuszy.

W żartobliwy sposób zaapelowali także, by nie kontaktować się z policją w błahych sprawach. "Nawet najlepszy funkcjonariusz polskiej policji (a tylko tacy pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku!) nie uciszy ani nie aresztuje cykad (świerszczy) – nawet, jeśli te zakłócają ciszę nocną" - czytamy w poście.

Dalej pracownicy ambasady RP w Zagrzebiu informują, że dowód osobisty lub paszport jest niezbędny przy przekraczaniu chorwackiej granicy. Jednocześnie po raz kolejny przypominają, że "paszportu/dowodu osobistego nie zastąpi też prawo jazdy, karta wędkarska (nawet ze zdjęciem), identyfikator z pracy czy świadectwo chrztu".

Apelują również, by turyści, którzy muszą skontaktować się z konsulatem, dzwonili do konsula urzędującego w kraju, w którym obecnie się znajdują, a nie do którego jadą. 

"Pamiętaj: nawet jeśli zadzwonisz do właściwego konsula, on i tak nie naprawi Ci samochodu - zadzwoń do assistance" - dodają żartobliwie.

Na koniec radzą, aby pamiętać, że "dyskutowanie z funkcjonariuszem straży granicznej i przywoływanie polskich przepisów na pewno nie przyspieszy odprawy granicznej. Konsul też nie załatwi obsługi obywateli RP bez kolejki".

Warto w tym miejscu wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy ambasada zasypywana jest nietypowymi pytaniami. Pod koniec maja pisaliśmy o tym, że jej pracownicy opublikowali na Facebooku wpis, w którym podzielili się najbardziej absurdalnymi zapytaniami. Okazało się, że turyści dzwonią do ambasady lub wysyłają e-maile, bo chcą dowiedzieć się m.in. jaka będzie pogoda, czy jest ryzyko wystąpienia trzęsienia ziemi i jakie obostrzenia będą obowiązywały za kilka miesiący.

Post ambasady w Chorwacji podbija sieć

Pracownicy ambasady RP w Zagrzebiu po raz kolejny udowadniają, że oficjalne komunikaty można przekazać w humorystyczny sposób. Internauci nie kryją zachwytu nad żartobliwym stylem postów. Niektórzy zastanawiają się nawet, dlaczego inne ambasady RP nie idą w ich ślady i nie prowadzą podobnie swoich profili w mediach społecznościowych.

Jak zwykle, rzeczowo i z humorem.

 

Hahaha jak zwykle śmiesznie! - brzmią komentarze internautów.

RadioZET.pl/Facebook(Ambasada RP w Zagrzebiu)