Zamknij

Ambasada w Chorwacji zwróciła się do polskich turystów. Humorystyczny post hitem sieci

02.09.2021 14:24
Ambasada w Chorwacji zwróciła się do polskich turystów. Humorystyczny post hitem sieci
fot. SHUTTERSTOCK

Pracownicy ambasady RP w Zagrzebiu słyną z zamieszczania humorystycznych postów. Kilka dni temu na Facebooku opublikowali garść informacji dla polskich turystów, wybierających się do Chorwacji. Wpis błyskawicznie obiegł media społecznościowe i stał się hitem sieci.

Pracownicy polskiej ambasady w Chorwacji po raz kolejny udowadniają, że oficjalne komunikaty da się przekazać w humorystyczny sposób. W ubiegły piątek (27 sierpnia) na swojej stronie na Facebooku opublikowali "narzędziownik turysty". Post spotkał się z entuzjastyczną reakcją internautów. "Ambasada na medal!", "Wielkie brawa za poczucie humoru" - brzmią komentarze użytkowników portalu społecznościowego.

Ambasada RP w Zagrzebiu opublikowała humorystyczny apel do turystów

Na początku wpisu pracownicy ambasady przypomnieli turystom, że tamtejsze przepisy zezwalają na przywóz leków, w tym medycznej marihuany, tylko w ilości niezbędnej na czas pobytu w Chorwacji. Ponadto od podróżnych wymaga się posiadania dokumentacji medycznej, która uzasadnia konieczność zażywania danego leku. Może to być np. informacja o chorobie lub recepta.

"Pamiętaj! Nawet konsul, który niejedno słyszał i widział, nie uwierzy, że twój kanarek, chomik lub surykatka jadące z tobą na urlop do Chorwacji, muszą przyjmować medyczną marihuanę" - napisano w poście.

Pracownicy ambasady przypomnieli także polskim turystom, że Chorwacja nie należy do Strefy Schengen. Przy okazji zaapelowali, by zawsze mieć ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty. 

"Pamiętaj! Nie tłumacz konsulowi, że na granicy okazało się, że twój dokument jest nieważny, albo że go zapomniałeś… na granicy po prostu Cię złapali na podróżowaniu z nieważnym dokumentem lub bez niego. Weź swoją winę „na klatę” - dodali.

W dalszej części wpisu ambasada informuje, że w przypadku zastrzeżenia dokumentu (np. dowodu osobistego), koniecznie trzeba wyrobić nowy - nawet jeżeli znajdzie się go na drugi dzień. "Nocna wycieczka do konsulatu po paszport tymczasowy to wątpliwa przyjemność i kosztowna przygoda. Nie ma opcji otrzymania paszportu online, faksem czy mms-em" - komentują żartobliwie pracownicy ambasady.

Na końcu po raz kolejny przypominają, że placówka posiada wyłącznie wiedzę na temat ogłoszonych przepisów i restrykcji w Chorwacji. Jednocześnie dodają, że nie ustosunkowują się planowanych decyzji tamtejszych władz.

"Pamiętaj! Nie istnieje magiczna kula konsula, która umożliwiłaby nam zajrzenie w przyszłość. Nie umiemy też postawić tarota" - czytamy w poście na Facebooku.

Humorystyczny post ambasady RP w Zagrzebiu spotkał się z żywą reakcją użytkowników Facebooka. Internauci doceniają poczucie humoru pracowników placówki. "Najlepsza Ambasada RP ever", "Uwielbiam was!", "Najlepsi" - brzmią komentarze pod wpisem.

RadioZET.pl