Zamknij

Powstaje najszybszy i najdłuższy rollercoaster świata. Prędkość kolejki robi ogromne wrażenie

15.02.2021 11:32
Arabia Saudyjska. Powstaje najszybszy i najdłuższy rollercoaster świata. Prędkość kolejki robi ogromne wrażenie
fot. SHUTTERSTOCK

To prawdziwa gratka dla fanów ekstremalnych wrażeń - w Arabii Saudyjskiej powstaje najwyższa, najszybsza i najdłuższa kolejka na świecie. Rollercoaster będzie znajdować się w nowym parku rozrywki, który ma zostać otwarty na obrzeżach Rijadu w 2023 roku.

Park rozrywki Six Flags Qiddiya będzie zlokalizowany na przedmieściach arabskiej stolicy, Rijadu. Oprócz rollercoastera znajdzie się tam kilkadziesiąt różnych atrakcji, które mają dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Otwarcie planowane jest na 2023 rok.

Rollercoaster Falcon’s Flight dla fanów ekstremalnych przygód

Rollercoaster, jak reklamują go konstruktorzy, z pewnością nie jest przeznaczony dla osób o słabych nerwach. Kolejka ma pobić światowe rekordy aż w trzech kategoriach - najdłuższa, najwyższa oraz najszybsza. Falcon’s Flight (z ang. "lot sokoła"), bo tak nazywa się nowy rollerocaster, będzie rozpędzać się do 250 kilometrów na godzinę. Tory, po których poruszać się będą wagoniki, będą mieć 4 kilometry długości, a przejażdżka będzie trwać około 3 minut. 

Dla porównania Hyperion w Energylandii, który jest drugim najszybszym rollerocoasterem w Europie, osiąga maksymalną prędkość 142 km/h i ma 1450 metrów długości.

Konstruktorzy zapewniają także, że Falcon's Flight będzie najwyższą wolnostojącą kolejką na świecie. Jak podaje portal Gazeta.pl, jednym z manewrów, który dostarczy niezapomnianych emocji, będzie pionowe "nurkowanie" w dolinę o głębokości 160 metrów.

Wagoniki pomieszczą maksymalnie 20 osób.

Obecnie rekord najszybszej kolejki na świecie należy do rollercoastera Formula Rossa, który znajduje się w Abu Dhabi. Decydując się na skorzystanie z tej atrakcji można liczyć na przejażdżkę z prędkością 240 km/h.

Z kolei najdłuższą kolejką jest Speed Dragon 2000 w Japonii, który ma 2,47 km.

Najwyższy rollercoaster znajduje się natomiast w Stanach Zjednoczonych i w swoim najwyższym punkcie mierzy 139 metrów.

RadioZET.pl/podroze.gazeta.pl/Wakacyjnipiraci.pl