Zamknij

Atak krokodyla w Meksyku. Zwierzę rzuciło się na dwie turystki w lagunie

10.06.2021 13:49
Krokodyl w wodzie
fot. Shutterstock

Do przykrego incydentu doszło w lagunie Manialtepec w stanie Oaxaca, w Meksyku. To właśnie tutaj krokodyl zaatakował dwie brytyjskie turystki. Zwierzę rzuciło się na jedną z bliźniaczek, a druga została ranna, kiedy pomagała pierwszej.

W ostatnich dniach w Meksyku miało miejsce bardzo niebezpieczne zdarzenie. Dwie turystki z Wielkiej Brytanii zaatakował krokodyl. Bliźniaczki podróżowały po kraju, ale też pracowały tu jako wolontariuszki. Do incydentu doszło z kolei, kiedy pływały w lagunie Manialtepec, w stanie Oaxaca.

Zwierzę rzuciło się na jedną 28-latkę, ale druga również ucierpiała w tym starciu, gdyż chciała pomóc swojej siostrze. Obie kobiety trafiły do szpitala - jedna z nich jest w ciężkim stanie.

Atak krokodyla w Meksyku. Zwierzę rzuciło się na dwie turystki w lagunie

Zagraniczne media podają, że w ostatnich dniach w jednej z meksykańskich lagun doszło do wypadku. Krokodyl zaatakował dwie brytyjskie bliźniaczki, które pływały niedaleko plaży w Puerto Escondido. Na jedną z kobiet rzuciło się zwierzę i dotkliwie ją poraniło. Druga z kolei ucierpiała, kiedy próbowała uratować ofiarę.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że kobiety pływały, kiedy nagle jedna z nich została wciągnięta pod wodę przez krokodyla. Druga od razu zareagowała i zaczęła uderzać zwierzę, aby wypuściło siostrę.

To musiało być zwierzę mniejszych rozmiarów - większe nie pozwoliłoby się wynurzyć kobiecie na powierzchnię - powiedział szef lokalnego biura obrony cywilnej, Said Silva.

Okazuje się, że w tych rejonach czasami dochodzi do tego, że krokodyle pojawiają się na zamieszkanych przez ludzi terytoriach wokół laguny.

BBC zidentyfikowało turystki - okazały się nimi 28-letnie brytyjskie bliźniaczki Melissa i Georgia Laurie. Jedna z kobiet przeszła operację i została wprowadzona w śpiączkę. Niestety wdało się u niej zakażenie i zdiagnozowano sepsę. Z kolei druga po opatrzeniu ran została wypisana ze szpitala. 

Sai Silva twierdzi, że podróżniczki prawdopodobnie natknęły się na samicę krokodyla, która mogła bronić swojego gniazda z młodymi.

Źródło: BBC, The Guardian