Zamknij

Atak rekina w popularnej zatoce. Mężczyzna nie przeżył, lokalne władze pozamykały plaże

29.06.2022 10:44
Rekin
fot. Shutterstock

W jednej z zatok u wybrzeży Kapsztadu doszło do tragicznego zdarzenia. Nastąpił tu atak rekina, w wyniku którego zmarła jedna osoba. W związku z incydentem lokalne władze pozamykały plaże i wydały apele do mieszkańców i turystów, aby trzymali się z daleka od wody.

Plaże w Plettenberg Bay w Kapsztadzie zostały zamknięte po śmiertelnym ataku rekina, który miał miejsce w tym rejonie w ostatnich dniach. Drapieżnik rzucił się na jedną osobę i niestety nie udało się jej uratować. Władze od razu podjęły decyzję o tym, że należy zamknąć kąpieliska na tym obszarze, aby nie doszło tu ponownie do tragicznego incydentu.

Atak rekina w popularnej zatoce. Mężczyzna nie przeżył, lokalne władze pozamykały plaże

U wybrzeży Kapsztadu w RPA doszło do tragicznego wydarzenia. Rekin zaatakował mężczyznę, który pływał w Plettenberg Bay. Niestety zwierzę dotkliwie go poraniło i poszkodowany zmarł. Incydent potwierdził Państwowy Instytut Ratownictwa Morskiego.

Załoga dyżurna Plettenberg Bay została powiadomiona przez świadków zdarzenia o incydencie z udziałem rekina. W pobliżu Sanctuary Beach, w Plettenberg Bay zaatakowany został pływak. Ratownicy udali się bezpośrednio na miejsce zdarzenia - wysłano tu 2 statki ratownicze - powiedział rzecznik jednostki, Craig Lambinon.

Na miejscu okazało się, że pogryziony przez rekina mężczyzna nie żyje. Niestety odniesione przez niego obrażenia były zbyt poważne, aby go uratować.

Po przybyciu na miejsce udało się zlokalizować ciało dorosłego mężczyzny uważanego za miejscowego. Wydobyto je z wody na statek ratunkowy. Następnie przewieziono go do stacji ratunkowej NSRI Plettenberg Bay - dodał.

Rodzina zmarłego jest pod opieką policji i psychologów, a lokalne władze postanowiły zamknąć plaże po tym incydencie. W ten sposób próbują zapobiec kolejnym tego typu tragediom.

NSRI i gmina Bitou apelują do osób kąpiących się w Plettenberg Bay, do wioślarzy i żeglarzy, aby zachowali szczególną ostrożność po tym śmiertelnym incydencie - czytamy w oświadczeniu.

Źródło: The Sun