Zamknij

Atak zimy w Rosji. Temperatura spadła do -25 stopni i pojawiły się zamiecie śnieżne [WIDEO]

01.10.2021 07:57
Zima w Rosji
fot. Shutterstock

Zaledwie kilka dni temu rozpoczęła się kalendarzowa jesień, ale w tym samym czasie Rosję zaatakowała prawdziwa zima. Słupki rtęci miejscami pokazują nawet -25 stopni Celsjusza, a mieszkańcy jednego z regionów zmagają się z zamieciami śnieżnymi. Do sieci trafiły nagrania ukazujące szalejące tam zjawiska pogodowe.

Nad Europę nadeszła piękna złota jesień, a pogoda za oknem rozpieszcza i zachęca do spacerowania. Wygląda jednak na to, że nie wszyscy mogą cieszyć się taką aurą. W jednym z regionów Rosji bowiem zarejestrowano wyraźne oznaki prawdziwej zimy.

Mowa o Czukockim Okręgu Autonomicznym, który należy do rejonów Dalekiej Północy. Ostatnio właśnie tutaj zanotowano bardzo niską temperaturą, a także obfite opady śniegu i zamiecie. W internecie można znaleźć nagrania pokazujące, z czym ostatnio zmagali się mieszkańcy tego regionu.

Atak zimy w Rosji. Temperatura spadła do -25 stopni i pojawiły się zamiecie śnieżne

Czukotka to położony na północnym wschodzie Rosji region, który zamieszkuje ok. 50 tys. osób. Zajmuje on bardzo dużą powierzchnię 737 700 km2 i charakteryzuje się niezwykle surowym klimatem. Zima trwa tu nawet przez 10 miesięcy w roku i w ostatnim czasie mocno dała się we znaki mieszkańcom.

Jak podaje portal twojapogoda.pl, pierwszy raz w tym sezonie zarejestrowano tam ujemną temperaturę przez całą dobę. Słupki rtęci pokazywały miejscami nawet -25 stopni Celsjusza, a za oknami obficie padał śnieg.

Ostatniego dnia września pojawiły się tutaj zamiecie śnieżne, a sytuacji nie poprawiał fakt, że wiało tu z prędkością nawet 100 km/h. Niestety wiatr nie tylko łamał drzewa, ale też poważnie naruszał linie energetyczne, co z kolei doprowadziło do przerw w dostawie prądu.

Do sieci trafiły nagrania pokazujące, co działo się na przełomie września i października w Czukockim Okręgu Autonomicznym. Sami zobaczcie.

Źródło: twojapogoda.pl/Twitter/Youtube