Zamknij

Australia poluzuje restrykcje wjazdowe. Wpuści do kraju zagranicznych turystów

18.10.2021 15:10

Jak informuje agencja dpa, władze Australii opracowały plan stopniowego otwierania granic i ponownego umożliwienia turystom wjazdu do kraju. Międzynarodowy ruch graniczny ma zostać wznowiony jeszcze pod koniec 2021 roku.

Australia poluzuje restrykcje wjazdowe. Wpuści do kraju zagranicznych turystów
fot. SHUTTERSTOCK

Na taką wiadomość czekali wszyscy, którzy mają w planach podróż do Australii. Kraj ten, po półtora roku odcięcia się od świata, już niebawem otworzy granice i wpuści zagranicznych turystów.

Australia poluzuje restrykcje wjazdowe. Wpuści do kraju zagranicznych turystów 

Tamtejszy minister turystyki Dan Tehan zapowiedział, że Australia będzie mogła wznowić międzynarodowy ruch graniczny i otworzyć się na turystów jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

"Naszym priorytetem jest sprowadzenie Australijczyków do domu" – wyjaśnił Tehan. Jednocześnie minister dodał, że jego zdaniem przed zbliżającą się Gwiazdką "można zacząć wpuszczać wszystkich, w tym zagranicznych wczasowiczów".

Jako warunek podano 80-procentowe zaszczepienie dwoma dawkami całej australijskiej populacji powyżej 16. roku życia. Do minionego weekendu zdołano w pełni zaszczepić przeciw COVID-19 68 proc. dorosłych mieszkańców Australii. Z kolei 85 proc. otrzymało dotąd jedną dawkę szczepionki.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu premier Nowej Południowej Walii Dominic Perrottet zapowiedział na 1 listopada ponowne otwarcie granic regionu. Wyjaśnił, że 14-dniowa kwarantanna nie będzie obejmować osób w pełni zaszczepionych.

Australijski premier Scott Morrison doprecyzował informacje, podając, że kraj będzie otwierany stopniowo, a w pierwszej kolejności nowe przepisy będą miały zastosowanie wobec obywateli Australii i osób zamieszkujących na stałe na terytorium tego kraju. Wskutek zamknięcia granic wielu Australijczyków nie mogło wrócić do domu z zagranicznych wyjazdów, a 25 mln mieszkańców kontynentu musiało zrezygnować z międzynarodowych podróży.

loader

RadioZET.pl/PAP