Zamknij

Kolejny kraj w Europie znosi obostrzenia. Turyści wjadą tu bez testu i certyfikatu covidowego

16.05.2022 12:05
Wiedeń
fot. Shutterstock

Tym razem Austria dołącza do grona państw, które znoszą restrykcje pandemiczne. Od poniedziałku 16 maja turyści przy wjeździe nie muszą okazywać zaświadczenia o przechorowaniu COVID-19, zaszczepieniu lub też o wykonaniu testu na obecność koronawirusa. To doskonała wiadomość dla tych, którzy chcieliby się tu wybrać np. na city break.

W ostatnim czasie coraz więcej krajów podejmuje decyzje o poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Włochy planują znieść wszystkie restrykcje na wakacje, aby też umożliwić turystom wygodne podróżowanie w sezonie.

Teraz do tego grona dołączyła także Austria. Do tej pory państwo to bardzo restrykcyjnie podchodziło do sytuacji pandemicznej, ale teraz luzuje obostrzenia. Już od 16 maja turyści mogą tu wjechać bez przeszkód.

Austria znosi obostrzenia. Turyści wjadą tu bez testu i certyfikatu covidowego

Austria znosi obostrzenia pandemiczne. W piątek rząd kraju ogłosił, że luzuje restrykcje i dzięki temu turyści będą mogli tu wjechać bez problemu. Od 16 maja mogą bowiem dostać się tutaj bez konieczności okazywania zaświadczenia o wykonaniu testu, szczepienia czy o przechorowaniu COVID-19.

To doskonała wiadomość dla podróżnych, gdyż do tej pory państwo to było jednym z najbardziej surowych, jeśli chodzi o ochronę obywateli i turystów przed zakażeniem koronawirusem. Nic więc dziwnego, że rządzący - mimo zniesienia restrykcji - zastrzegli, że w każdej chwili mogą je przywrócić, jeśli sytuacja pandemiczna będzie się pogarszała.

Rząd Austrii podał również, że jeżeli w innych krajach pojawią się nowe niebezpieczne warianty koronawirusa, może on ograniczyć możliwości przylotu stamtąd. Tacy turyści mogą zostać wpisani na specjalną listę, która będzie obejmowała obostrzenia.

Wybierzecie się w najbliższym czasie do Austrii?

Źródło: Fly4free