Zamknij

Lawina śnieżna porwała narciarzy w Austrii. Są ofiary śmiertelne

06.12.2021 08:55
Stok narciarski w Austrii
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

W Austrii, w regionie Salzburga, zeszła lawina śnieżna. W efekcie tego zdarzenia osiem osób zostały przysypanych, a troje zginęło na miejscu. Byli to narciarze, którzy zjeżdżali na nartach poza wyznaczonymi trasami.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (4 grudnia) około 2400 metrów nad poziomem morza w austriackim dystrykcie Lungau. Lawina śnieżna, która niespodziewanie zeszła w górach, przysypała ośmioro narciarzy. 

W akcji ratunkowej brało udział 120 ratowników górskich i pięć helikopterów. Niestety nie udało się uratować wszystkich osób. 

Austria. Lawina śnieżna przysypała narciarzy

Jak poinformował austriacki oddział Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, tragedia dotknęła grupę narciarzy, którzy zjeżdżali na nartach w rejonie Salzburga poza wyznaczonymi trasami. 

W wyniku zejścia śnieżnej lawiny trzy osoby zginęły na miejscu, a dwie zostały przewiezione do szpitala. Niestety jeden z rannych narciarzy zmarł w szpitalu w Klagenfurcie – podała agencja Reutera. Wśród ofiar śmiertelnych było dwóch Austriaków – 19- i 24-latek.

Pozostałym osobom z 11-osobowej grupy narciarzy, którzy wybrali się w sobotę w austriackie góry, na szczęście nic się nie stało. 

W ostatnich latach w Austrii lawiny zabijały średnio 20 osób rocznie. W ostatnich dwóch sezonach ofiar śmiertelnych było jednak mniej, ponieważ pandemia COVID-19 ograniczyła liczbę narciarzy w górach.

Źródło: PAP, TVN Meteo, Reuters