Zamknij

Austriacka wieś zmienia nazwę. Mieszkańcy mają dość żartów i turystów kradnących tablicę wjazdową

27.11.2020 11:53
Wieś w Austrii
fot. Shutterstock

Już od stycznia austriacka maleńka wieś Fucking będzie nosiła zupełnie inną nazwę. Władze miejscowości podjęły decyzję o zmianach, bo mieszkańcy mają dosyć ciągłych żartów i turystów, którzy regularnie kradną tablicę z nazwą wioski.

Fucking to niewielka wieś w Austrii położona niedaleko Salzburga. Zamieszkuje ją jedynie 100 mieszkańców, ale obszar ten cieszy się zainteresowaniem dużej liczby ludzi. Wszystko ze względu na nazwę, która już nie raz padała obiektem żartów.

I właśnie dlatego władze miasta podjęły decyzję o jej zmianie. Już w styczniu 2021 roku miejscowość ta otrzyma nową nazwę - Fugging.

Austriacka wieś Fucking zmienia nazwę. Mieszkańcy mają dosyć żartów

Mała wieś Fucking w Austrii zmienia swoją nazwę. Od początku stycznia 2021 roku będzie nosiła miano Fugging. Decyzja została podjęta przez lokalne władze. Mieszkańcy mają bowiem dosyć ciągłych żartów i kpin, a także regularnych kradzieży tablicy wjazdowej.

Niewielka austriacka miejscowość Fucking wzięła swoją nazwę od imienia bądź nazwiska Focko i jest znana co najmniej od 1070 roku. Jednak większości przyjeżdżających tutaj turystów kojarzy się ona wyłącznie z angielskim słowem "fuck", które jest wulgarnym określeniem stosunku płciowego.

I choć mieszkańcom nie przeszkadza to, że żyją w takiej wsi, mają oni dosyć przyjeżdżających tutaj osób, które chcą sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z tablicą przy wjeździe do wsi. Ludzie w skąpych ubraniach często wygłupiają się na jej tle, co powoduje niesmak u lokalnych.

Warto dodać też, że nie brakuje turystów, którzy chcą mieć taką tablicę w swoim domu. Znak z nazwą miejscowości Fucking kradziony był już kilkanaście razy, a sam burmistrz wsi podkreśla, że obecny, który został wbetonowany w ziemię, to już 14 z kolei.

shutterstock_296770859
fot. Shutterstock

Źródło: Politico, TVN24