Zamknij

Awantura na pokładzie samolotu. Kobieta uderzyła innego pasażera za to, że nie miał maseczki [WIDEO]

29.12.2021 14:59
Pasażerowie w samolocie
fot. Shutterstock

Na pokładzie samolotu linii Delta Air Lines lecącego z Tampy do Atlanty w USA doszło do kłótni między dwójką pasażerów. Kobieta zaatakowała innego pasażera, który zdjął maseczkę na czas jedzenia i picia. Agresywna podróżniczka najpierw obrzucała go wulgaryzmami, a później też uderzyła go w twarz. Do sieci trafiły nagrania z tego zdarzenia.

Kilka dni temu na pokładzie samolotu, który wykonał lot Delta Flight 2790 z Tamty do Atlanty, miało miejsce niebezpieczne wydarzenie. Jedna z pasażerek najpierw splunęła na innego pasażera, a później też zaczęła go obrażać i ostatecznie nawet go uderzyła.

Zagraniczne media podają, że podróżna zareagowała agresywnie na to, że mężczyzna nie miał na sobie maseczki ochronnej podczas jedzenia. Patricia Yannet Cornwall, bo tak nazywa się bohaterka tej sytuacji, została aresztowana po tym, jak samolot bezpiecznie wylądował w docelowym porcie lotniczym. Oskarżono ją o napaść na pokładzie maszyny należącej do Delta Air Lines.

Zobacz także: Pasażerka włożyła do walizki prezenty warte 12 tys. zł. Gdy ją odebrała, w środku znalazła psią karmę

Awantura na pokładzie samolotu. Kobieta uderzyła innego pasażera za to, że nie miał maseczki

Na pokładzie samolotu Delta Air Lines, który leciał z Tampy do Atlanty w USA, doszło do poważnej awantury. Patricia Cornwall splunęła na innego pasażera, następnie też uderzyła go po tym, jak okazało się, że nie miał on na sobie maseczki w czasie jedzenia i picia.

Do sieci trafił prawie dwuminutowy film nagrany przez świadka całego zajścia. Wynika z niego, że punktem zapalnym tego zdarzenia były maseczki ochronne. Awantura nasiliła się, kiedy pasażerowie zaczęli wymieniać się obelgami, a następnie pani Cornwall splunęła na innego podróżnika. Później też uderzyła mężczyznę.

Maszyna bezpiecznie doleciała do Atlanty, a tutaj kobieta została aresztowana i oskarżona o napaść.

To zakłócenie doprowadziło do obrażeń współpasażerów i pracowników linii Delta Air Lines. Na podstawie zebranych zeznań i widocznych dowodów funkcjonariusze zatrzymali panią Cornwall i skontaktowali się z dyżurnym agentem FBI - możemy przeczytać w oświadczeniu policji.

Głos w sprawie zabrali również przedstawiciele przewoźnika, do którego należał samolot wykonujący felerny lot.

W czasie lotu 2790 z Tampy do Atlanty doszło do zakłóceń wywołanych przez klientów. Takie sytuacje są na szczęście rzadkie, a Delta nie toleruje niesfornych zachowań na naszych lotniskach i na pokładach naszych samolotów - powiedział pracownik Delta Air Lines.

Film opublikowany m.in. w mediach społecznościowych przedstawia kobietę z maską na szyi i pod brodą rozmawiającą z mężczyzną, który siedzi na swoim miejscu. Nagranie nie pokazuje początku konfrontacji. Zarówno pasażerka, jak i pasażer obrażają się nawzajem. Kobieta wielokrotnie każe mężczyźnie założyć maskę. W pewnym momencie on odpowiada jej: "Karen, usiądź". Przypominamy, że "Karen" w slangu oznacza kobietę na kształt naszej polskiej stereotypowej "Grażyny" - czepiającej się i roszczeniowej.

Po tym posunięcia kobieta uderzyła podróżnego w twarz. Mężczyzna zaczął grozić jej, że za coś takiego pójdzie do więzienia, gdyż jest to napaść. Następnie jednak agresywną pasażerką zajęła się załoga, a później przejęli ją policjanci.

Patricia Cornwall pojawiła się w poniedziałek w sądzie federalnym. Z dokumentów sądowych wynika, że została zwolniona za kaucją w wysokości 20 tys. dolarów. Niektóre z warunków nałożonych na podróżniczkę przez sąd obejmowały oddanie paszportu, nieposiadanie broni oraz powstrzymanie się od używania alkoholu i narkotyków.

Źródło: NBC News