Zamknij

Awantura na pokładzie samolotu. Maszyna zawróciła, bo pasażer nie chciał założyć maseczki

21.01.2022 15:00
Samolot
fot. Shutterstock

Samolot linii lotniczych American Airlines, który miał przewieźć pasażerów z Miami do Londynu, zawrócił do punktu początkowego po tym, kiedy pasażer odmówił założenia na pokładzie maseczki. Na miejscu kłopotliwym podróżnym zajęła się policja.

W ostatnich dniach pisaliśmy o awaryjnym lądowaniu samolotu LOT po tym, jak uderzył w niego piorun. Maszyna zabrała turystów z Warszawy na Dominikanę, ale niestety chwilę po starcie trafiła w nią błyskawica i piloci podjęli decyzję o powrocie na lotnisko Chopina.

Teraz z kolei zagraniczne media donoszą, że samolot American Airlines, który leciał z Miami do Londynu, musiał powrócić na pierwotne lotnisko przez niesfornego pasażera. Wszystko dlatego, że jedna z podróżujących osób nie chciała w trakcie lotu zastosować się do wymogu noszenia maseczki ochronnej. Piloci zdecydowali, że powrócą na Florydę, a po wylądowaniu podróżnym zajęła się policja.

Awantura na pokładzie samolotu. Maszyna zawróciła, bo pasażer nie chciał założyć maseczki

Na pokładzie samolotu linii American Airlines, który zmierzał z Miami do Londynu, doszło do kłótni. Pewien pasażer nie chciał założyć maseczki ochronnej na twarz, co doprowadziło do konsekwencji, które odbiły się również na innych. Maszyna bowiem zawróciła na Florydę.

Niesforny pasażer zakłócił lot, odmawiając dostosowania się do panujących na pokładzie zasad. Piloci podjęli decyzję o tym, aby powrócić do Miami. Takie działanie związane jest również z tym, że w ostatnim czasie coraz więcej osób w samolotach nie słucha zaleceń załogi i ignoruje wymóg noszenia masek.

Boeing 777 ze 129 klientami i 14 członkami załogi bezpiecznie wylądował w amerykańskim porcie lotniczym ok. godziny od rozpoczęcia podróży.

Wróciliśmy z powodu kłopotliwego klienta, który odmówił spełnienia wymogu noszenia maski. Samolot osiadł bezpiecznie na ziemi w MIA, gdzie pasażera przejęły lokalne organy ścigania - czytamy w oświadczeniu American Airlines.

Podróżny otrzymał zakaz latania samolotami firmy i czeka na dochodzenie w swojej sprawie.

W 2021 roku liczba doniesień o nieodpowiednim zachowaniu pasażerów w samolotach American Airlines wzrosła do rekordowej liczby 5981, z czego ponad 71% dotyczyło noszenia masek. Niektóre incydenty obejmowały nawet fizyczne napaści na członków załogi.

Źródło: CNBC