Zamknij

Awantura na pokładzie samolotu Wizz Air. Podczas bójki pasażer uderzył pilota

16.05.2022 09:14
Wizz Air
fot. Piotr Zagiell/East News

Na pokładzie samolotu Wizz Air lecącego z Londynu na Kretę doszło do niebezpiecznej sytuacji. Zdjęcia i filmy zrobione przez podróżnych uchwyciły szokujący moment, w którym pijany pasażer zaatakował i uderzył pilota. Na szczęście ostatecznie udało się go ujarzmić. Zobaczcie, co wywołało tę awanturę.

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że podczas lotu pojazdu KLM z Manchesteru do Amsterdamu miała miejsce bójka, w trakcie której pasażerowie okładali się pięściami. Po wylądowaniu trafili do aresztu, ale współpodróżni zdążyli w międzyczasie najeść się strachu. Niestety takich sytuacji jest więcej.

W ostatnich dniach na pokładzie samolotu Wizz Air, który przewoził ludzi z Londynu Gatwick na Kretę, także doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Dwóch pijanych Brytyjczyków źle zachowywało się w trakcie podróży, aż w pewnym momencie interweniował sam pilot. Niestety jeden z agresywnych mężczyzn go uderzył. Ostatecznie niesfornymi podróżnymi zajęła się policja. Do sieci trafiły jednak nagrania i zdjęcia tego zajścia.

Awantura na pokładzie samolotu Wizz Air. Podczas bójki pasażer uderzył pilota

Na pokładzie samolotu Wizz Air, który leciał z Wielkiej Brytanii na Kretę, doszło do awantury. Zdjęcia i filmy zrobione przez pasażerów uchwyciły szokujący moment, w którym pijany pasażer zaatakował pilota.

Kłótnia, którą nagrali inni wczasowicze, wybuchła po tym, jak dwóch Brytyjczyków po trzydziestce dostało ostrzeżenie, że zajmie się nimi lokalna policja, jeśli nie przestaną się źle zachowywać w samolocie. Sprzeczka miała miejsce już po wylądowaniu. Niektórzy podróżni próbowali ominąć cały chaos i wyszli tylnym wyjściem, ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Inni zostali poturbowani przez agresywnego pijanego mężczyznę, kiedy próbowali powstrzymać go przed dalszym awanturowaniem się.

Napięcie próbował rozładować steward. Niestety nic to nie dało i wtedy do akcji wkroczył sam pilot.

Wymachiwał pięściami, a grupa facetów próbowała go powstrzymać. W końcu wyszedł pilot i... facet go uderzył. Kapitan był dość wstrząśnięty - powiedziała jedna z pasażerek w rozmowie z "The Sun".

Zirytowany mężczyzna został ostatecznie usunięty z samolotu przez grecką policję. Był pokryty krwią i miał spodnie wokół kostek.

Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu, a pasażerowie słyszeli, jak przechwalają się, że zaczęli imprezę wczesnym rankiem na lotnisku. Dołączył do nich trzeci mężczyzna z litrową butelką wódki, chociaż ten akurat nie brał udziału w kłótni.

Mężczyźni mieli znęcać się nad pasażerami i personelem jeszcze przed startem. Podczas lotu palili papierosy i papierosy elektroniczne. Nadal serwowano im alkohol, mimo że pasażerowie mówili stewardesom, że prawdopodobnie mają już dość.

Po wylądowaniu na Krecie wszyscy podróżni musieli spędzić dodatkowe dwie godziny na lotnisku, aby złożyć zeznania policyjne. Lot powrotny do Londynu został odwołany, co spowodowało opóźnienia i problemy dla innych pasażerów. Ci musieli spędzić noc w porcie lotniczym. Samolot w tym czasie był sprzątany. 

Źródło: Simple Flying