Zamknij

Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Pijany pasażer nie stosował się do poleceń kapitana

11.03.2022 11:31
Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Polski. Pijany pasażer nie stosował się do poleceń kapitana
fot. SHUTTERSTOCK

Funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali na pokładzie samolotu lecącego do Polski wobec agresywnego pasażera. Pijany mężczyzna był wulgarny i nie stosował się do poleceń załogi oraz kapitana.

Do tego incydentu doszło w zeszły piątek 4 marca. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali od kapitana samolotu lecącego z Wielkiej Brytanii do Polski prośbę o interwencję wobec pijanego pasażera.

Zobacz także: Najbardziej irytujące zachowania pasażerów linii lotniczych. Ranking nie pozostawia złudzeń

Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Polski

Jak czytamy na portalu nadodrzanski.strazgraniczna.pl, 39-letni mieszkaniec Dolnego Śląska zachowywał się agresywnie. Był wulgarny i nie stosował się do poleceń załogi pokładowej oraz kapitana. Konieczna była interwencja Straży Granicznej. Po wylądowaniu statku powietrznego funkcjonariusze przy pomocy chwytów transportowych wyprowadzili mężczyznę z samolotu.

Mieszkaniec Dolnego Śląska został odprowadzony do pomieszczeń służbowych. Na miejsce wezwano ratownika medycznego, jednak pasażer nie chciał poddawać się żadnym badaniom. Mężczyzna - jak czytamy na stronie Straży Granicznej - cały czas używał wulgarnych słów, obrażając m.in. funkcjonariuszy. Przeklinał i odmawiał współpracy. W związku z tym zadecydowano o wezwaniu policji. 

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości podróżnego. Okazało się, że 39-latek miał niemal 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przez dwa dni, do niedzieli, mężczyzna przebywał pod nadzorem policji. Funkcjonariusze nałożyli na niego karę grzywny w wysokości 1500 zł.

RadioZET.pl/nadodrzanski.strazgraniczna.pl