Zamknij

Awantura na pokładzie samolotu. Rosjanka uderzyła dziecko z Ukrainy

07.09.2022 10:13
Pokład samolotu
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu lecącego z Wiednia do Walencji. Podczas rejsu 50-letnia kobieta mówiąca w języku rosyjskim kilkukrotnie uderzyła dziecko z Ukrainy. Całe zdarzenie, którego świadkiem byli też inni pasażerowie, opisała w mediach społecznościowych matka dziewczynki. Sprawa została też zgłoszona na policję.

Incydent, do którego doszło w piątek 2 września, opisała na Facebooku Roksolana Malyy, która razem z dziećmi leciała do Hiszpanii. Podróż przebiegała początkowo bez zastrzeżeń, dopóki jej córka Selena nie wstała z fotela, aby pójść do toalety. Przechodząca między siedzeniami dziewczynka została nagle uderzona w plecy przez 50-letnią kobietę.

Rosjanka uderzyła w czasie lotu dziecko z Ukrainy

Zgodnie z relacją matki, jej dziecko najwyraźniej nie wiedziało, co się stało i było przestraszone. Za chwilę sytuacja się powtórzyła, dziewczynka znów została uderzona w plecy, co też widzieli inni pasażerowie. Roksolana Malyy zwróciła uwagę kobiecie i chciała wyjaśnić cały incydent, ale wtedy 50-letnia Rosjanka udawała, że śpi.

Matka postanowiła zgłosić całe zajście obsłudze linii lotniczych. "Dopiero po wezwaniu na miejsce stewardesy 50-latka po rosyjsku powiedziała jedynie: "Twoje dzieci są niewychowane".

Załoga o całym zajściu powiadomiła również policję, która czekała na lotnisku na Rosjankę. Ta początkowo nie chciała opuścić pokładu, a później próbowała dojść do porozumienia z matką dzieci. Inni pasażerowie stanęli jednak po stronie kobiety z dziećmi i skłonili 50-latkę do opuszczenia samolotu.

Matka z dziećmi zgodnie z zaleceniami policji pojechała do szpitala, żeby wykonać badanie lekarskie wymagane do zgłoszenia się na policję. Jak poinformowała we wpisie na Facebooku, dziecko nie odniosło żadnych fizycznych obrażeń.

Roksolana Malyy podejrzewa, że powodem całego zajścia była poduszka córki, na której wyhaftowany był żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy i rosyjski okręt wojenny.

Źródło: Facebook/Polsat News/Onet