Zamknij

Samolot linii LOT awaryjnie lądował na Lotnisku Chopina. Powodem była usterka maszyny

20.07.2022 10:03
Samolot linii LOT awaryjnie lądował na Lotnisku Chopina. Powodem była usterka maszyny
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Boeing 787 Dreamliner należący do Polskich Linii Lotniczych LOT awaryjnie lądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. Incydent spowodowany był usterką układu hamulcowego.

O tym zdarzeniu poinformował portal polsatnews.pl. We wtorek 19 lipca samolot linii LOT realizował rejs na trasie Praga - Zanzibar. Z powodu usterki układu hamulcowego maszyna na granicy austriacko-węgierskiej zawróciła do Polski, a następnie awaryjnie lądowała na warszawskim lotnisku o godzinie 13:40.

Zobacz także: Poważny wypadek samolotu podczas lądowania. Przewrócił się na dach, a następnie się zapalił

Awaryjne lądowanie na Lotnisku Chopina. Powodem była usterka polskiego samolotu

- Samolot typu Boeing 787 Dreamliner o znakach SP-LSB, wykonujący rejs LO6297 z Pragi na Zanzibar z powodu usterki systemu hamulcowego przekierowany został na lotnisko w Warszawie - powiedział rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski w rozmowie z portalem polsatnews.pl. 

Lądowanie w stolicy odbyło się w asyście służb lotniska. Paulina Soboniak z biura prasowego PLL LOT w rozmowie z portalem tvn24.pl wyjaśniła, że samolot "został skierowany na lotnisko w Warszawie, ponieważ jest tu baza techniczna i w ten sposób najszybciej można naprawić usterkę".

Pasażerowie niedługo później kontynuowali podróż innym egzemplarzem Boeinga 787. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że to nie pierwszy raz w tym roku, gdy samolot PLL LOT awaryjnie lądował na lotnisku w Warszawie. W połowie kwietnia informowaliśmy, że maszyna polskiego przewoźnika po starcie ze stolicy w kierunku Los Angeles musiała zawrócić i awaryjnie lądować. Powodem była usterka silnika.

Z kolei trochę ponad miesiąc później samolot PLL LOT lecący z Warszawy do Madrytu musiał zawrócić na Lotnisko Chopina, ponieważ otrzymano informację o zagrożeniu bombowym. Po wymianie załogi i sprawdzeniu bagaży rejs był kontynuowany tę samą maszyną.

RadioZET.pl/polsatnews.pl/tvn24.pl/radioszczecin.pl