Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu na Syberii. W maszynie wykryto usterkę

13.09.2021 15:29

Do niebezpiecznego incydentu doszło na trasie Antalya-Władywostok. Samolot lecący z Turcji do Rosji musiał awaryjnie lądować na Syberii. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była usterka maszyny.

Lądowanie samolotu
fot. Shutterstock

W miniony weekend miało miejsce awaryjne lądowanie jednego z samolotów. Pojazd przemieszczał się z tureckiego kurortu Antalya aż do rosyjskiego Władywostoku. Niestety maszyna musiała w międzyczasie awaryjnie wylądować.

Piloci Boeinga 767 zauważyli usterkę i zdecydowali o tym, że muszą dobić do wcześniejszego portu lotniczego. Ostatecznie statek powietrzny bezpiecznie przyziemił w syberyjskim Krasnojarsku. Nikomu też nic się nie stało.

Awaryjne lądowanie samolotu na Syberii. W maszynie wykryto usterkę

W sobotę 11 września samolot linii lotniczych Azur Air lecący z tureckiej Antalyi do rosyjskiego Władywostoku musiał awaryjnie lądować na Syberii. Jak podaje Agencja Reuters, prawdopodobną przyczyną miała być usterka maszyny.

Piloci Boeinga 767 zgłosili kontrolerom ruchu lotniczego problem z hydrauliką pojazdu i poprosili o zgodę na wcześniejsze lądowanie. Po otrzymaniu instrukcji udało im się bezpiecznie osiąść na ziemi w Krasnojarsku na Syberii.

Jak podają zagraniczne media, nikomu nic się nie stało, a samolot od razu został poddany szczegółowym oględzinom.

Co ciekawe, dzień wcześniej na pokładzie innej maszyny należącej do Azur Air również doszło do podobnego incydentu. Wówczas pojazd, który leciał z Antalyi do rosyjskiego Biełgorodu, musiał awaryjnie lądować, gdyż na pokładzie uruchomił się alarm mówiący o niskim ciśnieniu w kabinie. Samolot bezpiecznie zawrócił do pierwotnego lotniska, a w jego miejsce do Rosji poleciał inny pojazd.

Źródło: Reuters, Onet

loader