Zamknij

Bagaż podręczny i rejestrowany w easyJet. Dopuszczalne wymiary i waga

Nina Czochara
08.02.2019 12:48

Planujesz podróż z linią easyJet? Poznaj dokładne zasady przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego. Sprawdź, jakie są dopuszczalne wymiary bagażu, waga oraz opłaty za nadbagaż.

EasyJet
fot. Shutterstock

Przed podróżą warto sprawdzić, jakie zasady dotyczące przewozu bagażu obowiązują w konkretnej linii lotniczej. Poniżej krótki przewodnik o zasadach obowiązujących w brytyjskim przewoźniku easyJet.

BAGAŻ PODRĘCZNY w easyJet: wymiary i opłaty

  • Można bezpłatnie zabrać bagaż o wymiarach nieprzekraczających 56 x 45 x 25 cm.
  • W przypadku zabrania większego, niż dopuszcza limit bagażu podręcznego, konieczne jest pokrycie opłaty za bagaż rejestrowany – od 33,90 do 169,70 zł.
  • Nie obowiązuje limit kilogramowy – pasażer powinien być jednak w stanie samodzielnie schować bagaż do schowka nad głową.
  • Nie mamy gwarancji, że zabierzemy nasz bagaż podręczny na pokład. Przewoźnik wprowadził limit tylko dla 70 walizek, które można umieścić w schowkach. Pozostałe trafią do luku bagażowego i będzie je można odebrać dopiero po wylądowaniu na lotnisku.
EasyJet - wymiary bagażu
fot.

Usługi easyJet Flexi, Upfront, Extra Legroom

Pasażerowie, którzy wykupią dodatkowe usługi lub bilety w droższych pakietach (Flexi, Upfront, Extra Legroom), mogą dodatkowo zabrać ze sobą drugą, mniejszą sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 45 x 36 x 20 cm (może to być np. torba na laptopa), która powinna być umieszczona pod siedzeniem znajdującym się przed nami.

Hands free – płatne nadanie bagażu podręcznego

EasyJet oferuje też płatną możliwość nadania bagażu podręcznego (56 x 45 x 25 cm) na lotnisku, jeszcze przed kontrolą paszportową. Usługa kosztuje 30 zł od osoby i jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy podróżują z bagażem podręcznym i mają ze sobą produkty, które nie przejdą przez kontrolę (np. płyny w butelkach o wyższej od dozwolonej objętości) itp.

Zobacz także

BAGAŻ REJESTROWANY w easyJet: wymiary i opłaty

W przypadku bagażu rejestrowanego w easyJet nie są określone wymiary. Istotna jest jedynie waga przewożonych walizek.

• Można odprawić dwa rodzaje bagażu podręcznego – 15 kg i 23 kg.
• W przypadku przekroczenia limitu wykupionego bagażu rejestrowanego każdy kilogram nadbagażu kosztuje 58 zł. Maksymalna waga sztuki bagażu rejestrowanego to 32 kg.
• Można wykupić też mały sprzęt sportowy o maksymalnej wadze 20 kg (koszt od 170-220 zł) oraz duży sprzęt sportowy (o maks. wadze 32 kg, za cenę od 218-267 zł).

Zobacz także

Ile kosztuje bagaż rejestrowany w easyJet?

Opłata za bagaż zależy od wybranej trasy, terminu lotu i czasu dokonania rezerwacji – tutaj, podobnie jak w innych tanich liniach lotniczych, sprawdza się zasada – im szybciej, tym lepiej. Bagaże rezerwowane online są tańsze niż te kupowane już na lotnisku.

• Bagaż rejestrowany 15 kg – to opcja dostępna wyłącznie podczas rezerwacji online. Opłata waha się od ok. 34-170 zł za sztukę bagażu. 
• Bagaż rejestrowany 23 kg – opłata może wynosić od ok. 46-182 zł za sztukę bagażu (przy rezerwacji online). W przypadku kupna bagażu rejestrowanego przy stanowisku nadawania to koszt 200 zł, a przy bramce wejścia na pokład – 243 zł.

Easyjet - bagaż podręczny i rejestrowany
fot. Easyjet.com.pl

Przeczytaj także:

• Co można przewozić w bagażu podręcznym? Poradnik przed podróżą

• Jakie leki można przewozić w bagażu podręcznym? Poradnik przed podróżą

Źródło: easyjet.com, esky.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC