Zamknij

Bali otwiera się na turystów. Przy wjeździe trzeba będzie spełnić jeden warunek

05.10.2021 14:35
Bali
fot. Shutterstock

Od połowy października turyści z niektórych krajów będą mogli wjechać na Bali. Rajska wyspa otwiera się na świat i zagranicznych gości po wielu miesiącach zamknięcia, ale trzeba pamiętać, że wpuści na swoje terytorium osoby spełniające określone warunki.

Pandemia koronawirusa wciąż trawi świat, ale programy szczepień wdrożone w wielu krajach dają nadzieję na to, że kiedyś w końcu ją pokonamy. Niektóre państwa przez wzrost zakażeń zaostrzają restrykcje, ale są też takie regiony, w których stabilna sytuacja pozwala nieco poluzować zasady.

Jednym z państw, które powoli otwiera się na świat, jest Indonezja. Od wielu miesięcy opracowywany jest tutaj plan odmrożenia turystyki, ale jego wdrożenie odbywa się stopniowo. Jednym z jego etapów jest wpuszczenie turystów z konkretnych krajów na Bali. Zobaczcie, kto będzie mógł wjechać na wyspę od 14 października.

Bali otwiera się na turystów. Przy wjeździe trzeba będzie spełnić jeden warunek

14 października Bali otworzy swoje granice na zagranicznych turystów. I choć na razie będą tu mogli wjechać goście jedynie z wybranych krajów, jest to pierwszy krok do całkowitego odmrożenia gospodarki kraju.

W połowie miesiąca na rajską wyspę będą mogli udać się obywatele Chin, Japonii oraz Nowej Zelandii. Na tym jednak nie koniec haczyków. Każdy z przyjezdnych będzie musiał bowiem udać się na 8-dniową kwarantannę, którą również sam będzie musiał opłacić.

Wpuszczenie na Bali podróżnych z innych państw jest wyraźnym sygnałem, że Indonezja chce wrócić do normalności. Warto jednak dodać, że ten powrót musi odbywać się powoli i ostrożnie, gdyż pandemia bardzo mocno dotknęła to państwo.

Jak podaje portal WP Turystyka, w ostatnich dniach przyrasta tu średnio 1,6 tys. zakażeń na dobę. Z kolei w szczycie trzeciej fali tych zachorowań notowano nawet 50 tys. w ciągu doby.

Źródło: WP Turystyka