Zamknij

Bali wpuści turystów z Polski. Podróżni będą musieli jednak spełnić kilka warunków

13.10.2021 10:52
Bali wpuści turystów z Polski. Podróżni będą musieli jednak spełnić kilka warunków
fot. SHUTTERSTOCK

W połowie października rozpocznie się okres testowy, podczas którego na Bali będą mogli przyjeżdżać podróżni z sześciu państw. Indonezyjski minister turystyki zapowiedział, że po jego zakończeniu wyspa otworzy się na gości z kolejnych krajów, m.in. z Polski.

Pandemia koronawirusa wciąż trwa. Jednak dzięki wprowadzanym restrykcjom i postępującemu programowi szczepień, w niektórych krajach sytuacja epidemiczna nieco się ustabilizowała. To z kolei sprawia, że część państw decyduje się na ponowne otwarcie granic. 

Takim krajem jest na przykład Indonezja. Jakiś czas temu pisaliśmy, że od wielu miesięcy opracowywany jest tutaj plan odmrożenia turystyki, ale jego wdrożenie odbywa się stopniowo. Jednym z jego etapów jest wpuszczenie na Bali turystów z sześciu krajów. Teraz natomiast pojawiła się informacja, że wyspa już niebawem otworzy się także na  podróżnych z Polski.

Bali wpuści turystów z Polski. Podróżni będą musieli jednak spełnić kilka warunków

Od 14 października na Bali będą mogli wjechać turyści z Korei Południowej, Japonii, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej oraz Nowej Zelandii. Będzie to tzw. pierwszy okres testowy.

Jak podaje portal fly4free.pl za indonezyjskim ministrem turystyki, po jego zakończeniu wyspa wpuści podróżnych z kolejnych krajów. Wówczas ma się otworzyć na gości z Singapuru oraz kilku europejskich państw, m.in. z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Węgier, Francji, Belgii, a także... z Polski. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy nastąpi złagodzenie restrykcji wjazdowych dla mieszkańców naszego kraju.

Zobacz także:  Samolot pasażerski na klifie. Nowa atrakcja Bali ma przyciągnąć tłumy turystów

Przypomnijmy, że podróżni, którzy w połowie października będą mogli wjechać na Bali, muszą spełnić określone warunki. Przede wszystkim wyspa wpuści wyłącznie w pełni zaszczepione osoby, które wykupią specjalne ubezpieczenie oraz noclegi. Turyści zobowiązani są również do okazania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, wykonanego najpóźniej 3 dni przed podróżą. Ponadto zagraniczni goście przybywający na wyspę będą musieli poddać się 5-dniowej kwarantannie, której koszty pokryją sami. 

Bardzo możliwe, że gdy Bali zakończy pierwszy okres testowy i zacznie otwierać się na kolejne państwa, turyści (m.in. z Polski) nadal będą musieli spełnić powyższe kryteria.

Zobacz także:  Władze Indonezji będą selekcjonować przyjezdnych. "Nie chcemy na Bali turystów z plecakami"

RadioZET.pl/fly4free.pl