Zamknij

Awaryjne lądowanie samolotu. Powodem podejrzenie bomby na pokładzie

02.12.2021 12:54
Bangladesz. Awaryjne lądowanie samolotu. Powodem podejrzenie bomby na pokładzie
fot. SHUTTERSTOCK

Samolot malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines musiał awaryjnie lądować w stolicy Bangladeszu. Podejrzewano, że na pokładzie maszyny może znajdować się bomba.

Do tego incydentu doszło w środę 1 grudnia w godzinach wieczornych. Turecka agencja informacyjna Anadolu Agency podaje, że awaryjne lądowanie samolotu malezyjskich narodowych linii lotniczych Malaysia Airlines lecącego z Kuala Lumpur spowodowane było zagrożeniem bombowym.

Zobacz także:  Zmiany w paszportach. Uproszczone zostaną opłaty i zniknie papierowa wersja wniosku o wydanie dokumentu

Jak czytamy na portalu erangpurcity.com, anonimowa osoba poinformowała telefonicznie, że dwóch pasażerów samolotu przewozi bomby. Podejrzanymi mieli być obywatele Pakistanu. Mimo że na pokładzie nie znajdowała się żadna osoba pochodząca z tego kraju, potraktowano tę informację poważnie.

Maszyna wylądowała na międzynarodowym lotnisku Hazrat Shahjalal International Airport w Dhace, stolicy Bangladeszu. "Natychmiast ewakuowaliśmy wszystkich 135 pasażerów" - powiedział agencji Ziaul Haq z policji lotniskowej.

Bangladesz. Awaryjne lądowanie samolotu z powodu podejrzenia bomby na pokładzie

Ziaul Haq potwierdził, że odpowiednie służby przeszukały cały samolot oraz bagaże podróżnych. Funkcjonariusze nie znaleźli jednak żadnych niebezpiecznych przedmiotów. W tym czasie pasażerowie czekali w terminalu na lotnisku.

Zobacz także:  To najbardziej restrykcyjne zasady dla podróżujących. Nawet 56 dni kwarantanny po przylocie

"Przeszukaliśmy wszystko kilka razy i nie znaleźliśmy żadnych materiałów wybuchowych ani innych niebezpiecznych elementów” – powiedział.

Po zakończeniu przeszukiwań ponownie wpuszczono pasażerów do samolotu i lot został wznowiony. Po incydencie, wzmocnione zostały środki bezpieczeństwa na głównym międzynarodowym lotnisku w Azji Południowej i wokół niego. 

RadioZET.pl/aa.com.tr/erangpurcity.com