Zamknij

Biuro podróży szuka chętnych na wycieczkę dookoła świata. Ani razu nie polecą oni samolotem

23.06.2021 11:46
Podróż
fot. Shutterstock

Brytyjska firma poszukuje podróżników, którzy udadzą się w 80-dniową wyprawę dookoła świata. Co ciekawe, w trakcie całej wycieczki ani razu nie skorzystają z samolotu. Zobaczcie, jakie kraje odwiedzą i w jaki sposób będą się poruszać.

Biuro podróży Responsible Travel wpadło na pomysł zorganizowania wycieczki na miarę naszych czasów. Otóż marka postanowiła przygotować dla chętnych plan podróży w duchu ekologii. Dzięki temu możemy zwiedzić świat, nie zanieczyszczając przy tym naszej planety.

Ruszyły zapisy na wyprawę dookoła świata, która potrwa aż 80 dni. W trakcie całej wycieczki chętni nie odbędą jednak ani jednego lotu samolotem. Cała przeprawa będzie realizowana wyłącznie pociągami i na pokładach statków towarowych.

Biuro podróży szuka chętnych na wycieczkę dookoła świata. Ani razu nie polecą oni samolotem

Responsible Tavel to brytyjskie biuro podróży, które wpadło na pomysł zorganizowania 80-dniowej wycieczki dookoła świata. Nazwa programu tej wyprawy brzmi "80 dni dookoła świata" i nawiązuje do kultowej powieści Juliusza Verne'a. Sam projekt sporo też z niej czerpie.

Organizatorzy bowiem chcą funkcjonować w duchu ekologii, dlatego też przygotowali przedsięwzięcie tak, aby chętni, którzy biorą w nim udział, nie przemieszczali się za pomocą samolotów. Będą za to podróżowali pociągami i statkami towarowymi.

Wyprawa dookoła świata potrwa 80 dni i nie należy do tanich sposobów spędzenia czasu. Chętni muszą się liczyć z kosztem wahającym się od 95 do 140 tys. złotych. Dla grupy osób przewidziana jest ta niższa kwota, dla indywidualnych chętnych ta wyższa. Jednak zarówno jedna, jak i druga cena obejmuje transport, noclegi, bilety do atrakcji turystycznych, a także część posiłków.

Jesteście ciekawi, jaką trasę obejmuje program tej wycieczki? Jak podaje portal Fly4free, podróż rozpoczyna się w Londynie, a następnie turyści jadą Paryż, Zurych, Wiedeń i Lwów. Stąd droga prowadzi do Kijowa, Moskwy i na teren Kazachstanu. Następnym przystankiem na trasie jest Uzbekistan, później Chiny (w tym Pekin i Szanghaj). Spragnieni wrażeń podróżnicy z pewnością ucieszą się na myśl ponad dwutygodniowej przeprawy statkiem przez Ocean Spokojny aż do zachodniej części USA. Tutaj czeka nas zwiedzanie Los Angeles, San Francisco, a także Seattle. Kolejnym punktem na mapie jest Kanada (Toronto, Vancouver i Montreal). Droga powrotna obejmuje rejs statkiem towarowym albo pasażerskim Queen Mary 2 i cała wycieczka kończy się w Liverpoolu.

Źródło: Fly4free