Zamknij

Boisz się turbulencji w samolocie? Pilot ujawnia najlepsze miejsca na spokojniejszy lot

Nina Czochara
06.04.2018 10:51
Samolot
fot. Fotolia

Strach przed podróżą samolotem dotyczy bardzo wielu osób. Szczególnie "wstrząsającym" przeżyciem dla niektórych pasażerów są pojawiające się podczas lotu turbulencje. Można jednak temu zaradzić, wybierając odpowiednie miejsce w samolocie. Pilot brytyjskich linii lotniczych ujawnia, gdzie najlepiej usiąść, aby turbulencje były jak najmniej odczuwalne. 

Turbulencje podczas lotu dla żadnego z pasażerów nie są przyjemnym doświadczeniem. Jest jednak sposób, aby zminimalizować ich odczuwanie. Jonny Knowlson z linii lotniczych British Airways, przyznaje, że jako pilot i osoba, która często lata jako pasażer, siedział już praktycznie wszędzie. Właśnie dlatego jest w stanie wskazać, które fotele najlepiej wybierać, aby zapewnić sobie spokojniejszy lot. 

Najlepsze są miejsca w okolicach skrzydeł

Jonny Knowlson w rozmowie z Daily Mail powiedział: "Jeśli chcesz mieć spokojniejszy lot, w dużych samolotach, które latają na większych wysokościach, najlepiej wybierać miejsca w okolicach skrzydeł". Dlaczego? Jak wyjaśniał pilot, w momencie, gdy na samolot działają rozmaite siły, m.in. siła ciężkości, siła nośna czy opór powietrza, znajdowanie się bliżej środka masy maszyny gwarantuje, że będziemy mniej odczuwać turbulencje.

Zobacz także

Drzemka podczas lotu? Usiądź z dala od silników

Jonny Knowlson dodaje, że osoby, który w trakcie podróż samolotem marzą o drzemce: "powinni wykupić miejsca jak najdalej od silników". Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego warto wybierać siedzenia przy przejściu zamiast przy oknie, bo tam będzie odrobinę ciszej. Zdaniem pilota na większy spokój mogą liczyć pasażerowie siedzący z dala od toalet i kuchni pokładowej. 

A która miejsce w samolocie jest najlepsze ze wszystkich? Knowlson wyjawia, że jest pewne miejsce, które wygrywa pod każdym względem: "Bez wątpienia najlepsze w całym samolocie jest... moje miejsce. Nie wierzycie? Możecie przyjść się przywitać przed startem lub po wylądowaniu, a sami się przekonacie, że mam rację".

Zobacz także

Źródło: Daily Mail

___

RadioZET.pl/NC