Zamknij

Bójka na pokładzie samolotu. Pasażerowie zaczęli okładać się pięściami [WIDEO]

09.05.2022 10:37
Bójka na pokładzie samolotu. Pasażerowie zaczęli okładać się pięściami  [WIDEO]
fot. SHUTTERSTOCK

Ten rejs pasażerowie z pewnością zapamiętają na długo. Podczas lotu do Amsterdamu doszło do awantury, która następnie przerodziła się w bójkę. Po wylądowaniu niesforni turyści trafili do aresztu.

Do tego zdarzenia doszło w czwartek 5 maja na pokładzie samolotu linii KLM lecącego z Manchesteru w Wielkiej Brytanii do Amsterdamu w Holandii. 

Zobacz także: Pasażer otworzył drzwi ewakuacyjne i wbiegł na skrzydło samolotu podczas kołowania. "Wszyscy krzyczeli"

Bójka na pokładzie samolotu. Po wylądowaniu pasażerowie trafili do aresztu

Jak podaje portal dailymail.co.uk, podczas rejsu między dwoma grupami pasażerów doszło do ostrej wymiany zdań. Świadkowie zdarzenia powiedzieli, że mężczyźni mieli wygłaszać rasistowskie komentarze. Przyznali też, że napięcie między turystami rosło przez cały lot. W pewnym momencie ich rozmowa przerodziła się w awanturę. Potem doszło do przepychanek, a na koniec do bójki.

Na jednym z nagrań, które trafiło do sieci, widać pasażerów okładających się pięściami. W tle z kolei słychać odgłosy kłótni. Sytuacja zmusiła pilota do interwencji. Na filmie ujęto, jak mężczyzna ubrany w mundur próbuje rozdzielić agresywnych turystów. Pozostali pasażerowie natomiast krzyczą na mężczyzn i proszą ich, żeby się uspokoili.

W kolejnym wideo widać, jak niesforni pasażerowie wyciągają swoje bagaże ze schowka umiejscowionego nad siedzeniami. Tuż obok Brytyjczyków stoi pilot, który ma zaprowadzić klientów linii KLM do drzwi i zadbać o to, by w drodze na lotnisko ponownie nie wszczęli awantury. 

Zagraniczne media podają, że w bójce brało udział łącznie 6 pasażerów. Wszyscy pochodzili z Wielkiej Brytanii. Po wylądowaniu na lotnisku w Amsterdamie agresywni turyści zostali aresztowani. Jeden z nich miał doznać niewielkich obrażeń.

Zobacz także: Policja ostrzega turystów przed oszustami. Apeluje o zachowanie ostrożności

Wczoraj na pokładzie samolotu KLM 1070 lecącego z Manchesteru do Amsterdamu mieliśmy kilku niesfornych pasażerów. Kapitan i załoga pokładowa położyli kres bójce między dwiema grupami turystów. Wszyscy biorący udział w bijatyce zostali aresztowani po przybyciu na lotnisko Schiphol. KLM nie toleruje agresji wobec pracowników linii oraz pasażerów. Przepraszamy naszych klientów, którzy mogli być dotknięci incydentem - powiedział w piątek rzecznik holenderskiej linii lotniczej.

RadioZET.pl/dailymail.co.uk/o2.pl