Zamknij

Zafarbowali wodospad na niebiesko. Internauci nie kryją oburzenia [WIDEO]

29.09.2022 11:41

Pewna para z Brazylii postanowiła zabarwić na niebiesko wodospad, a następnie opublikować w sieci nagranie ukazujące ten niecodzienny widok. Powód, dla którego to zrobili, oburzył internautów. Głos w sprawie zabrała nawet inżynier środowiska". Gratulacje… Będziecie rodzicami pięknej zbrodni środowiskowej" – skomentowała.

Wodospad zabarwiony na niebiesko
fot. Shutterstock/Facebook

Przyszli rodzice czasami decydują się głośne celebrowanie narodzin dziecka lub uroczyste ogłaszanie jego płci. W tym celu organizowane są nawet przyjęcia, podczas których wśród dekoracji dominuje kolor niebieski (zapowiadający narodziny chłopca) albo też różowy (zwiastujący dziewczynkę).

Para z Brazylii zdecydowała się na coś bardziej odważnego i szalonego. Przyszli rodzice wpadli na pomysł, aby zafarbować wodę w lokalnym wodospadzie na niebiesko. Tak chcieli ogłosić bliskim, że spodziewają się chłopca. Wideo, które trafiło do mediów społecznościowych, błyskawicznie obiegło sieć.  

Para zafarbowała wodospad na niebiesko. Wideo obiegło sieć

Na nagraniu można zobaczyć, jak kaskada niebieskiej wody wpada do rzeki. Widać też grupę osób celebrujących to wydarzenie. Pomysł pary Brazylijczyków nie przypadł jednak do gustu internautom.

Komentujący nie kryli oburzenia wobec nieodpowiedzialnego zachowania przyszłych rodziców, którzy dla własnej uciechy byli gotowi skazić jeden z wodospadów. 

Głos w tej sprawie zabrała też inżynier środowiska Vanessa Costa. "Gratulacje... Teraz będziecie rodzicami pięknej zbrodni przeciwko środowisku" – napisała. 

Zobacz także: Tych atrakcji turystycznych już nie zobaczysz. 7 niezwykłych miejsc, które przestały istnieć

"Przestępstwo przeciwko środowisku"

Brazylijskie media ustaliły, że wodospad widoczny na wideo znajduje się na rzece Queima-Pé w stanie Mato Grosso na zachodzie kraju. Rzeka ta jest głównym źródłem wody dla gminy Tangará da Serra, która niedawno miała duży problem z powodu długiej suszy. Po ostatnim incydencie mieszkańcy obawiają się, że ich woda mogła zostać trwale zanieczyszczona.

Sprawą zainteresowały się również lokalne władze. Sekretarz ds. środowiska stanu Mato Grosso przekazał, że w sprawie wodospadu będzie prowadzone specjalne dochodzenie, a woda, do której wrzucono barwnik, zostanie zbadana pod kątem skażenia. Para z Brazylii może zostać pociągnięta do odpowiedzialności "za przestępstwo przeciwko środowisku" – wyjaśniły służby. 

Źródło: Polsat News, WP

Najbardziej kolorowe miasta świata
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock, na zdj. Valparaiso w Chile