Zamknij

Znana linia lotnicza odwoła ponad 10 tys. lotów. Chce odciążyć jedno z największych lotnisk w Europie

24.08.2022 08:46

Linia British Airways ogłosiła, że od października zaczyna kolejny etap odwoływania lotów. Chce anulować ponad 10 tys. połączeń i w ten sposób nieco odciążyć lotnisko Londyn Heathrow, które zmaga się z problemami związanymi z brakami kadrowymi.

Lotnisko Londyn Heathrow
fot. Steve Parsons/Press Association/East News

Wygląda na to, że letnie cięcia lotów to nie koniec problemów, jakie czekają w najbliższym czasie podróżników. Niedawno pisaliśmy, że skandynawskie linie lotnicze SAS zamierzają odwołać 1700 rejsów zaplanowanych na jesień. Jednak nie tylko one chcą podjąć tak drastyczne kroki.

Dalsze anulowanie lotów zapowiada również British Airways. Jeden z najbardziej znanych przewoźników chce odwołać ponad 10 tys. połączeń, które miały być realizowane od października do marca. W ten sposób zamierza odciążyć lotnisko Londyn Heathrow, które w ostatnim czasie zmaga się z problemami związanymi z brakami kadrowymi.

British Airways odwoła ponad 10 tys. lotów. Chce odciążyć lotnisko Londyn Heathrow

Linie lotnicze British Airways zamierzają dalej ograniczać swoje loty. Marka zapowiedziała, że od października 2022 roku do marca 2023 roku odwoła ponad 10 tys. lotów z lotniska Londyn Heathrow i w kierunku tego portu lotniczego.

Drastyczne kroki angielskiego przewoźnika mają obejmować głównie krótkie trasy, ale - jak podaje portal Fly4free - znajdzie się tu też kilka dalszych połączeń. Skąd taki pomysł firmy? Otóż w ten sposób chce on zminimalizować skutki braków kadrowych, z jakimi zmaga się lotnisko Londyn Heathrow.

Przypominamy, że cały sezon wakacyjny upływa w Europie pod znakiem problemów w podróżowaniu samolotem. Duże porty lotnicze - Amsterdam Schiphol czy Londyn Heathrow - nie mają rąk do pracy, a z kolei liczba pasażerów, chcących wylecieć właśnie z tych miast na urlop, przeszła najśmielsze oczekiwania wszystkich.

Zarządcy lotnisk poprosili dużych przewoźników o to, aby ograniczyli oni liczbę obsługiwanych osób, a także samych rejsów, żeby zapobiec całkowitemu chaosowi. Wygląda na to, że problemy potrwają nie tylko do końca lata, ale też jesienią oraz zimą.

Wybieracie się gdzieś w najbliższym czasie samolotem?

Źródło: Fly4free

loader