Zamknij

Bułgaria łagodzi restrykcje wjazdowe dla turystów. Planowanie urlopu będzie łatwiejsze

26.04.2021 08:58
Bułgaria
fot. Shutterstock

Bułgaria luzuje restrykcje wjazdowe dla turystów. Od 1 maja kraj znosi obowiązkową 10-dniową kwarantannę po przyjeździe. Dotyczy to jednak wybranej grupy podróżujących, którzy spełnią określone warunki. 

Bułgaria już przygotowuje się do sezonu turystycznego. Dwa tygodnie temu władze poinformowały, że w kraju złagodzone zostają obostrzenia wprowadzone w walce z pandemią koronawirusa. 

Teraz rząd planuje poluzowanie restrykcji wjazdowych dla podróżujących. To z pewnością ułatwi planowanie urlopu w popularnym wakacyjnie państwie. 

Bułgaria zwalnia z kwarantanny. Jakie warunki trzeba spełnić?

Do tej pory jedynym sposobem na uniknięcie kwarantanny w Bułgarii było okazanie negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa (przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do kraju). Już niedługo ma się to zmienić. Dobrą informację dla planujących wakacje w tym kraju przekazał minister zdrowia, Konstantin Angelov, cytowany przez agencję Reuters.

Od 1 maja, kiedy rozpocznie się sezon turystyczny, do kraju bez obowiązku odbycia kwarantanny będą wpuszczane osoby, które przedstawią zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionek zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków. 

Zwolnieni z 10-dniowej kwarantanny będą też ozdrowieńcy wyleczeni z Covid-19 w okresie ostatnich 6 miesięcy. Złagodzone restrykcje dotyczą również podróżujących, którzy przedstawią negatywny wynik testu antygenowego na koronawirusa (przed długi czas honorowany był wyłącznie test PCR). 

Koronawirus w Bułgarii. Stan wyjątkowy zostanie przedłużony?

Chociaż w Bułgarii już niedługo startuje sezon turystyczny, sytuacja epidemiczna wciąż jest trudna. Władze tego państwa przedłużyły okres obowiązywania nadzwyczajnego stanu epidemicznego do 31 maja. Obecnie dzienna liczba zakażeń oscyluje w granicach 1,7-2 tysięcy nowych przypadków. W kraju do tej pory zaszczepiono przeciwko Covid-19 niespełna 700 tys. osób.

W Bułgarii zarejestrowano od początku epidemii ponad 397 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu Covid-19 zmarło już niemal 16 tys. osób. 

Źródło: sofiaglobe.com, Fly4free.pl