Zamknij

Burza śnieżna sparaliżowała Kanadę. Ponad 40 tys. osób zostało bez prądu

22.12.2020 13:10
Opady śniegu
fot. Shutterstock

Tym razem zima daje o sobie znać w Kanadzie. Tylko w ciągu kilku godzin na wyspie Vancouver spadło 25 cm śniegu, który odciął prawie 40 tys. osób od prądu. Wcześniej meteorolodzy alarmowali, że nad tym regionem pojawi się burza śnieżna, która może spowodować liczne utrudnienia.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że obfite opady śniegu w Japonii doprowadziły do powstania 2-metrowych zasp i uniemożliwiły normalne przemieszczanie się mieszańców. Wcześniej śnieżyca szalała też nad Nowym Jorkiem i przez nią doszło tam do wielu stłuczek.

Tym razem zła pogoda zagościła nad Kanadą, a dokładnie nad jej zachodnim wybrzeżem. Nad wyspą Vancouver rozpętała się w ostatnich dniach burza śnieżna, która odcięła w jednym z miast dostawę prądu, a w niektórych regionach spowodowała powódź. Zobaczcie, co się stało.

Burza śnieżna paraliżuje Kanadę

Wyspa Vancouver to jedna z wysp Kolumbii Brytyjskiej. Leży na Oceanie Spokojnym i zamieszkuje ją ok. 700 tys. osób. Duża część z nich miała ostatnio spore problemy wywołane złą pogodą. Nad południową częścią wyspy przeszła burza śnieżna, która sparaliżowała życie mieszkańców.

Spadło tutaj 25 cm mokrego i ciężkiego śniegu, przez co prawie 40 tys. ludzi zostało bez prądu. W dodatku roztapiający się biały puch przyniósł w tych regionach... powodzie! Służby porządkowe natychmiast zabrały się do pomocy i usuwania konsekwencji pogodowego szaleństwa.

Meteorolodzy już wcześniej wydawali ostrzeżenia przed opadami śniegu dla takich regionów, jak Port Alberni, jezioro Cowichan czy wyspa Vancouver. Eksperci alarmowali także, że śnieżyce mogą utrudnić przemieszczanie się po największych autostradach.

Służby otrzymały wiele zgłoszeń związanych z problemami w dostawie prądu. Ciężki śnieg pozrywał linie energetyczne, a ich naprawa zajęła sporo czasu. Opady i lód na drogach utrudniały pracę także tym, którzy mieli usuwać skutki burzy.

Do sieci trafiły nagrania i zdjęcia, które pokazują, co działo się w ostatnich dniach w Kanadzie.