Zamknij

Bydgoszcz wyróżniona w prestiżowym konkursie. Miasto wyprzedziło m.in. Rzym i Minorkę

Nina Czochara
06.02.2020 12:10
Bydgoszcz
fot. Pixabay

Bydgoszcz jako jedyne miasto z Polski walczyła o tytuł "European Best Destination 2020", czyli najlepszego europejskiego celu podróży. Ostatecznie zajęła 10. miejsce w zestawieniu, wyprzedzając m.in. Rzym, Heviz na Węgrzech i wyspę Minorka. 

Bydgoszcz znalazła się wśród 20 celów podróży wybranych przez European Best Destination. O tytuł najlepszej europejskiej destynacji walczyła m.in. z Paryżem, Rzymem, Madrytem czy Wiedniem. 

Dyrektor European Best Destinations uzasadniając nominację, podkreślił, że Bydgoszcz to idealne miejsce dla podróżników pragnących doświadczyć czegoś niezwykłego i chcących odkrywać prawdziwe miejsca z prawdziwymi ludźmi. O wynikach konkursu zadecydowało głosowanie internetowe, które zakończyło się 5 lutego. 

Bydgoszcz na 10. miejscu zestawienia

Najwięcej głosów i tym samym tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 zdobyło miasto Colmar we Francji. Drugie miejsce zajęły Ateny, a trzecie - Tbilisi w Gruzji. Tuż za nim uplasował się Wiedeń, portugalskie Cascais, rumuńskie Sibiu, Namur w Belgii, chorwacka Rijeka i Paryż.

Na 10. miejscu pojawiła się Bydgoszcz. To jedyne miasto w Polsce, które zostało nominowane w prestiżowym konkursie, wyprzedzając takie miejsca jak: Minorka w Hiszpanii, Cork w Irlandii, Rochefort we Francji, Heviz na Węgrzech i Rzym. 

Zobacz także

Zagłosuj

Byłeś/byłaś kiedyś w Bydgoszczy?

Liczba głosów:

Najlepszy Europejski Cel Podroży 2020 [Ranking]

 1. Colmar (Francja)
 2. Ateny (Grecja)
 3. Tbilisi (Gruzja)
 4. Wiedeń (Austria)
 5. Cascais (Portugalia)
 6. Sibiu (Rumunia)
 7. Namur (Belgia)
 8. Rijeka (Chorwacja)
 9. Paryż (Francja)
 10. Bydgoszcz (Polska)
 11. Rzym (Włochy)
 12. Heviz (Węgry)
 13. Cork (Irlandia)
 14. Rochefort (Francja)
 15. Minorka (Hiszpania)

Konkurs na "najlepszy europejski cel podróży" (European Best Destinations) organizowany jest od 2009 roku przez międzynarodową organizację z siedzibą w Brukseli. Jej celem jest promocja kultury i turystyki w Europie.  

ZOBACZ TAKŻE:

•   Najlepsze miasta do życia na świecie. Gdynia wyróżniona w konkursie

•   Holender zachwycony polskim miastem. To mała siostra Amsterdamu

___

RadioZET.pl/NC