Zamknij

Chaos na europejskim lotnisku. Na turystów czekały 8-godzinne kolejki i odwołane loty

21.06.2022 13:05

Na kolejnym lotnisku w Europie tworzą się ogromne kolejki i opóźnienia. Władze portu lotniczego w Brukseli w ostatnich dniach ostrzegały pasażerów przed tym, że mogą czekać do kontroli bezpieczeństwa i odprawy nawet 8 godzin. Napięta sytuacja doprowadziła nawet do tego, że wszystkie loty w poniedziałek... zostały odwołane.

Lotnisko w Brukseli
fot. FRANCOIS WALSCHAERTS/AFP/East News

Turystyka na świecie wraca do normalności, a w niektórych miejscach pasażerów przybywa w tak zastraszającym tempie, że generuje to znaczne utrudnienia. Ze szczególnie napiętą sytuacją można spotkać się w wielu portach lotniczych w Europie. Jakiś czas temu chaos zapanował na lotniskach w Wielkiej Brytanii - opóźnienia były tak duże, że samoloty odlatywały bez podróżnych, którzy utknęli w kolejkach.

Wygląda na to, że równie źle jest obecnie na lotnisku w Brukseli. Kolejki i opóźnienia są tam tak duże, że władze apelują do turystów, aby ci w miarę możliwości przekładali swoje loty. W innym wypadku czeka ich stanie w 8-godzinnych "wężykach" do odprawy i kontroli bezpieczeństwa.

Chaos na europejskim lotnisku. Na turystów czekały 8-godzinne kolejki i odwołane loty

Na kolejnym europejskim lotnisku sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Ogromna liczba turystów i brak pracowników w porcie lotniczym w Brukseli sprawiają, że tworzą się tu ogromne kolejki. To z kolei generuje duże opóźnienia. W dodatku w poniedziałek odbywał się tutaj strajk generalny, który doprowadził do tego, że odwołano tu wszystkie loty.

W Brukseli sytuacja w ostatnich dniach jest na tyle napięta, że władze lotniska wydają komunikaty, aby podróżni w razie możliwości przekładali swoje loty.

Podróżni powinni się przygotować na to, że spóźnią się na swoje loty i być może będą zmuszeni spędzić noc na lotnisku - mówiła rzeczniczka portu Ihsane Chioua Lekhli, cytowana przez fly4free.pl.

W związku z dużym zainteresowaniem podróżami, ograniczoną liczbą pracowników, a także zaplanowanym na poniedziałek strajkiem przedstawiciele portu nalegali, aby pasażerowie zmienili swoje plany wyjazdowe. Ostrzegali, że w innym wypadku będą stali w 8-godzinnych kolejkach do odprawy, a może się zdarzyć nawet także, że nie wylecą.

Ostatecznie lotnisko odwołało wszystkie poniedziałkowe odloty z Brukseli i przyjmowało same przyloty.

Spotkaliście się już z utrudnieniami na europejskich lotniskach w tym roku?

Źródło: Fly4free

loader