Zamknij

Chaos na popularnym europejskim lotnisku. Linie lotnicze odwołują kilkaset lotów z tego portu

23.06.2022 11:25

Lotnisko w Amsterdamie wciąż boryka się z ogromnymi problemami. Kolejki w porcie lotniczym są bardzo duże, opóźnień przybywa, a w związku z tym linie lotnicze podejmują decyzję o odwoływaniu lotów. Zobaczcie, którzy przewoźnicy chcą ograniczyć połączenia z lotniska Schiphol.

Lotnisko Schiphol
fot. AP/Associated Press/East News

Od kilku tygodni na europejskich lotniskach dochodzi do bardzo napiętych sytuacji związanych z dużą liczbą pasażerów i jednocześnie brakami kadrowymi wśród osób, które mogłyby obsłużyć turystów. To generuje ogromne kolejki i opóźnienia. Nic więc dziwnego, że jakiś czas temu lotnisko w Amsterdamie poprosiło niektóre linie lotnicze o ograniczenie liczby lotów, co mogłoby nieco rozładować ten chaos.

Wygląda na to, że niektórzy przewoźnicy wzięli sobie te prośby do serca i odwołują loty. Taką decyzję podjęły m.in. Transavia i EasyJet. Ta pierwsza marka zamierza zrezygnować z aż 240 rejsów w te wakacje. Dotknie to z pewnością wielu turystów.

Chaos na popularnym europejskim lotnisku. Linie lotnicze odwołują kilkaset lotów z tego portu

Chaos na lotnisku Schiphol w Amsterdamie zdaje się przybierać na sile. Zainteresowanie lotami z tego miejsca rośnie, a pasażerów przybywa. Wciąż jednak obiekt boryka się z brakami kadrowymi. Suma tych czynników sprawia, że tworzą się tu ogromne kolejki, które z kolei generują opóźnienia.

W związku z napiętą sytuacją kolejne linie lotnicze decydują się na odwołanie lotów z i do Schiphol. Jak podaje portal Onet Podróże, podobne kroki podjął już przewoźnik Corendon - przeniósł 150 rejsów na lotnisko w Rotterdamie. Dołączył do niego angielski EasyJet, który poinformował, że zmniejszy liczbę lotów realizowanych z tego miejsca.

Teraz do tego grona możemy dopisać również markę Transavia. Wygląda na to, że od 7 lipca do 14 sierpnia anuluje ona aż 240 lotów. To z kolei poskutkuje odwołaniem aż 13 tys. rezerwacji. Informacja ta z pewnością rozczaruje wiele osób, które zamierzały skorzystać właśnie z usług tego lotniska.

Planowaliście zajrzeć do tego portu w najbliższym czasie?

Źródło: NL Times/Onet Podróże

loader