Zamknij

Ponad 80 strusi pędziło ulicami miasta. Do sieci trafiło niecodzienne nagranie

13.01.2022 12:29
Chiny Ponad 80 strusi pedzilo ulicami miasta Do sieci trafilo niecodzienne nagranie
fot. SHUTTERSTOCK

Stado strusi biegało ulicami chińskiego miasta Chongzuo, wywołując niemałe poruszenie wśród przechodniów i kierowców. W pewnym momencie w pościg za ptakami ruszyli funkcjonariusze policji. Do sieci trafiło niecodzienne nagranie z tego incydentu.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło wczesnym rankiem w sobotę w mieście Chongzuo położonym w chińskim regionie autonomicznym Kuangsi w południowej części kraju.

Zobacz także: Pasażer wtargnął do kokpitu. Chciał uciec przez okno w samolocie [WIDEO]

Chiny. Ponad 80 strusi pędziło ulicami miasta [WIDEO]

Około 80 strusi czerwonoskórych pędziło ulicami miasta, wprawiając w osłupienie przechodniów i kierowców. Niektórzy mieszkańcy Chongzuo zatrzymywali się nawet, by nagrać ten niecodzienny widok. Filmy trafiły do sieci i natychmiast podbiły media społecznościowe. Incydent zaciekawił także funkcjonariuszy policji, którzy zaczęli badać sprawę.

Zobacz także: Kolejny wybuch wulkanu w Indonezji. Spływ piroklastyczny dotarł na odległość 2,5 km

Szybko okazało się, że strusie pochodziły z okolicznej hodowli. Udało im się uciec po tym, jak jeden z pracowników źle zamknął bramę prowadzącą na farmę. Lokalna policja z pomocą właścicieli hodowli schwytała uciekające ptaki.

W wyniku tego incydentu żaden człowiek nie został ranny.

Strusie czerwonoskóre to największe żyjące obecnie ptaki. Mogą ważyć nawet 150 kg. Zwierzęta te znane są z osiągania imponujących prędkości - potrafią rozpędzić się do 70 km/h.

RadioZET.pl/tvn24.pl