Zamknij

Chorwackie miasteczko sprzedaje domy za... 60 groszy. Nabywcy muszą jednak spełnić kilka warunków

18.06.2021 09:35
Chorwacja sprzedaje domy za 60 groszy. Nabywcy muszą jednak spełnić kilka warunków
fot. SHUTTERSTOCK

Po akcjach "domy za 1 euro" we Włoszech przyszedł czas na sprzedaż chorwackich nieruchomości. Niewielkie miasteczko Legrad położone tuż przy granicy z Węgrami szuka nowych mieszkańców i oferuje domy za 1 HRK, czyli około 60 groszy.

Co jakiś czas piszemy o tym, że kolejne włoskie miasteczko sprzedaje domy za 1 euro. Akcje te za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zazwyczaj przynoszą oczekiwany efekt - do opuszczonych wiosek przybywają nowi mieszkańcy z całego świata. Teraz podobną ofertę wystawiło kolejne miasteczko, tym razem położone w Chorwacji.

Chorwacja sprzedaje domy za 60 groszy. Jakie warunki trzeba spełnić?

Jak podaje portal Fly4Free.pl, niewielkie miasteczko w Chorwacji Legrad, zlokalizowane przy granicy z Węgrami, wystawiło na sprzedaż kilka nieruchomości za symboliczną kwotę 1 HRK. Podobnie jak w przypadku włoskich akcji "domy za 1 euro", oferowane budynki są do generalnego remontu. Władze miasteczka przewidują jednak pomoc dla nabywców i proponują dotację w wysokości aż 25 tys. HRK, czyli około 15 tys. zł. 

Potencjalni kupcy opuszczonych nieruchomości muszą jednak spełnić kilka warunków. Przede wszystkim nie mogą mieć więcej niż 40 lat. Ponadto w momencie zakupu domu muszą posiadać pełne zatrudnienie. Nabywcy obiektów muszą także zobowiązać się, że zostaną w miasteczku przez najbliższe 15 lat. 

Władze na razie na sprzedaż wystawiły 19 nieruchomości, ale część z nich znalazła już nowych właścicieli. Jeśli jesteśmy zainteresowani ofertą, warto zatem jak najszybciej odpowiedzieć na zgłoszenie.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl