Zamknij

Trzy europejskie kraje łagodzą obostrzenia. Duże zmiany dla turystów

02.09.2022 14:37

Cypr, Bułgaria i Portugalia - trzy wakacyjne kraje w Europie ogłosiły poluzowanie restrykcji. Sprawdź, co się zmieniło dla turystów.

Trzy europejskie kraje łagodzą obostrzenia. Duże zmiany dla turystów
fot. SHUTTERSTOCK

Ostatnio informowaliśmy, że Niemcy zaostrzają przepisy wjazdoweJuż w październiku osoby podróżujące z i do Niemiec będą musiały liczyć się z koniecznością zakładania na pokładzie samolotu, a także w pociągu dalekobieżnym specjalnej maseczki ochronnej. Tymczasem Cypr, Bułgaria i Portugalia obrały zupełnie inny kierunek i ogłosiły, że łagodzą restrykcje epidemiczne.

Cypr znosi maseczki w pomieszczeniach

Na początku lipca br. Cypr, jako pierwszy kraj UE, przywrócił maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Trzeba było je nosić m.in. w sklepach, pubach czy restauracjach. Za niestosowanie się do nowych zasad groziło nawet 300 euro mandatu. Władze kraju informowały wówczas, że decyzja o ponownym wprowadzeniu obowiązku zasłaniania nosa i ust podyktowała została dużym wzrostem nowych zachorowań na COVID-19.

Okazuje się jednak, że to już przeszłość. W związku z poprawą sytuacji epidemicznej cypryjski rząd ogłosił, że znosi nakaz noszenia masek ochronnych w większości pomieszczeń zamkniętych. Nadal jednak zasłanianie nosa i ust będzie obowiązkowe w szpitalach, domach opieki, a także w środkach transportu publicznego. Władze zalecają też noszenie masek podczas masowych imprez.

Po trzech latach pandemii z radością mogę powiedzieć, że znacznie łagodzimy istniejące ograniczenia, ponieważ sytuacja epidemiczna znacznie się poprawiła - powiedział minister zdrowia Michalis Hadjipantela, cytowany przez portal reuters.com.

Ponadto - jak podaje portal fly4free.pl - wraz z końcem sierpnia na Cyprze bez żadnych ograniczeń i limitów mogą działać kluby, restauracje, kasyna i stadiony.

Bułgaria i Portugalia łagodzą restrykcje

To jednak nie koniec zmian. Portal fly4free.pl informuje też, za zaledwie kilka dni wcześniej na poluzowanie obostrzeń zdecydowały się też Portugalia oraz Bułgaria. Ten pierwszy kraj 27 sierpnia zniósł obowiązek zasłaniania nosa i ust w transporcie publicznym. Z kolei 25 sierpnia na taki sam krok zdecydowały się władze Bułgarii.

Zobacz także: Strajk w Lufthansie. 800 lotów odwołanych, utrudnienia dla 130 tys. pasażerów

loader

RadioZET.pl/reuters.com/fly4free.pl