Zamknij

Cypr zaostrza zasady wjazdu. Każdy podróżujący będzie musiał wykonać dwa testy na koronawirusa

30.12.2021 13:03
Cypr zaostrza zasady wjazdu. Każdy podróżujący będzie musiał wykonać dwa testy
fot. SHUTTERSTOCK

Cypr po raz kolejny zmienia restrykcje wjazdowe. Zgodnie z nowymi zasadami, wszyscy podróżujący przed wylotem będą musieli wykonać test na koronawirusa. Nadal obowiązywać będzie także wymóg poddania się badaniu na obecność COVID-19 po wylądowaniu w kraju.

Zaostrzenie restrykcji wjazdowych spowodowane jest gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem na Cyprze. W środę (29 grudnia) odnotowano tu ponad 3 000 nowych przypadków infekcji. Jednocześnie wzrasta też liczba osób hospitalizowanych. 

Cypr zaostrza zasady wjazdu. Każdy będzie musiał wykonać dwa testy na koronawirusa

Zgodnie z nowymi obostrzeniami, wszyscy turyści będą musieli wykonać test PCR na koronawirusa przed przylotem do kraju. Badanie musi zostać przeprowadzone w ciągu 48 godzin przed rozpoczęciem podróży. Obowiązek ten dotyczy również osób zaszczepionych oraz ozdrowieńców. 

Nadal każdy podróżujący na swój koszt będzie musiał wykonać także test PCR na koronawirusa po przylocie na Cypr.

Zobacz także:  Włochy zaostrzają restrykcje. Ważność przepustki covidowej zostanie skrócona do 6 miesięcy

Restrykcje wejdą w życie we wtorek 4 stycznia 2022 i będą obowiązywać do soboty 15 stycznia włącznie. Niewykluczone jednak - jeśli sytuacja epidemiczna w kraju nie ulegnie poprawie - że zostaną przedłużone. 

Przypomnijmy, że do tej pory wymóg okazania negatywnego wyniku testu po przylocie do kraju dotyczył wyłącznie niezaszczepionych turystów

Cypryjski rząd w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem wprowadził także inne obostrzenia, które wejdą w życie w najbliższych dniach. Zgodnie z nowymi przepisami, pracodawcy muszą zapewnić, że 40 procent osób zatrudnionych w firmie będzie pracować zdalnie (wcześniej limit ten wynosił 20 procent). Ponadto do klubów nocnych, lokali rozrywkowych i na przyjęcia weselne wstęp będą miały wyłącznie zaszczepione osoby, które przedstawią negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Test nie może być starszy niż 24 godziny. Badaniom nie muszą poddawać się osoby zaszczepione trzema dawkami.

Zobacz także:  Maroko znowu przedłuża zakaz lotów. Powodem wzrost zakażeń wariantem Omikron

RadioZET.pl/fly4free.pl/france24.com