Zamknij

Cypr znosi obostrzenia. Turyści nie będą musieli okazywać certyfikatu covidowego przy wjeździe

31.05.2022 14:07

Kolejny kraj w Europie znosi obostrzenia pandemiczne. Tym razem mowa o Cyprze, który co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Zobaczcie, jakie zmiany wchodzą tu w życie już 1 czerwca.

Cypr
fot. Shutterstock

Na świecie wciąż przybywa nowych przypadków koronawirusa, ale coraz więcej osób przyjęło szczepienia, które chronią przed ciężkim przebiegiem choroby, jaką wywołuje patogen. W związku z tym kolejne państwa łagodzą obostrzenia związane z pandemią i w sezonie wakacyjnym zamierzają przyjąć w swoje progi wielu turystów.

Ostatnio decyzję o zniesieniu wszystkich restrykcji podjął rząd Włoch. Władze liczą bowiem, że dzięki temu więcej osób postanowi spędzić swój urlop w tym kraju. Teraz do tego grona dołączyła również europejska wyspa Cypr. Już 1 czerwca zmienią się tu zasady wjazdu, które także ułatwią podróżowanie.

Cypr znosi obostrzenia. Turyści nie będą musieli okazywać certyfikatu covidowego przy wjeździe

Cypr znosi obostrzenia pandemiczne. Już 1 czerwca zmienią się tutaj zasady wjazdu, które wielu osobom ułatwią podróżowanie. Dzięki temu turyści z pewnością znów tłumnie zaczną odwiedzać ten kraj w wakacje.

Rząd egzotycznego zakątka w Europie podjął decyzję o tym, że przyjezdni nie będą musieli okazywać przy wjeździe certyfikatu covidowego, który świadczyłby o ich zaszczepieniu, przechorowaniu COVID-19 czy wykonaniu testu na obecność koronawirusa.

Na tym jednak nie koniec obostrzeń, które w najbliższym czasie przestaną obowiązywać. Już 1 czerwca w kraju nie trzeba będzie nosić też maseczek ochronnych zasłaniających usta czy nos. Wymóg ten pozostanie tylko utrzymany w przypadku placówek medycznych.

Dodamy, że takie działania cypryjskiego rządu podyktowane są zbliżającymi się wakacjami i tym, że kraj czerpie dużą część pieniędzy właśnie z turystyki. Wybierzecie się w najbliższym czasie na Cypr?

Źródło: Fly4free

ZOBACZ TAKŻE: Wakacje 2022 bez restrykcji. Do których krajów wjedziemy bez szczepienia i testu? [LISTA]

loader