Zamknij

W Czechach powstał najdłuższy most wiszący dla pieszych. Kiedy otwarcie nowej atrakcji i jakie ceny?

28.04.2022 15:03
Most Sky Bridge 721 w Czechach
fot. Mountain Resort Dolni Morava/YouTube

W Czechach powstaje Sky Bridge 721, czyli najdłuższy na świecie most wiszący ciągnący się pomiędzy górskimi szczytami. Niezwykła konstrukcja ma 721 metrów długości i wznosi się 95 metrów nad doliną. Wiadomo, kiedy ta długo wyczekiwana atrakcja tuż za polską granicą, zostanie otwarta i jakie będę ceny biletów. 

O nowej atrakcji w Czechach, czyli najdłuższym moście wiszącym dla pieszych, pisaliśmy już w zeszłym roku. Rekordowa konstrukcja powstaje w czeskich Sudetach, w wiosce Dolní Morava. Bez wątpienia miejsce to przyciągnie rzesze turystów szukających spektakularnych widoków i niezapomnianych wrażeń. 

Sky Bridge 721 w Czechach. Najdłuższy most wiszący na świecie

Ten niezwykły most wiszący jest zlokalizowany w czeskiej Dolní Moravie. Co ciekawe, ta niewielka miejscowość słynie już także z innej atrakcji, jaką jest "Ścieżka w Obłokach". 

Nowy most ma 721 metrów długości – stąd też wzięła się liczba w nazwie atrakcji (Sky Bridge 721). Konstrukcja będzie prowadzić od schroniska Slamenka, ponad Doliną Młynicką, aż na zbocze góry Chlum. 

– Przygotuj się na wyjątkowy moment, kiedy znajdziesz się 95 metrów nad głęboką górską doliną. Po 721-metrowej kładce możesz przejść z jednego grzbietu górskiego na drugi. Wejście na nią wymaga odrobiny odwagi, jednak obiecujemy niezwykłe i niezapomniane wrażenia – czytamy na stronie internetowej czeskiej atrakcji.

Oprócz samego mostu dostępne będą też inne atrakcje. Twórcy przygotowali m.in. ścieżkę edukacyjną "Most Czasu" rozciągniętą wzdłuż 2,5-kilometrowego spaceru i prezentującą walory przyrodnicze oraz historię czeskiego regionu. Będzie to rodzaj swoistej gry terenowej wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistości (potrzebny będzie tylko telefon i dostęp do internetu).

ZOBACZ TAKŻE: Czechy: 10 miejsc, które warto zobaczyć

Kiedy otwarcie Sky Bridge w Czechach?

Datę otwarcia nowego mostu zaplanowano na 9 maja, czyli niedługo po majówce. Chętnych na podziwianie spektakularnych widoków z pewnością nie zabraknie. 

Warto podkreślić, że na nową atrakcję nie będzie można wchodzić z wózkami dziecięcymi, rowerami, czy też zwierzętami.

Przypomnijmy, że obecnie tytułu najdłuższego mostu wiszącego dla pieszych znajdujące się na północy Portugalii w miejscowości Arouca. Pomost, po którym mogą spacerować turyści, ma 516 metrów. Na drugim miejscu natomiast uplasowała się szwajcarska konstrukcja – most Karola Kuonena ma długość 500 metrów.

Most wiszący w Czechach: ceny biletów

Ile będą kosztowały bilety na Sky Bridge 721 w Czechach? Bilet dla osoby dorosłej na most Sky Bridge (bez wjazdu kolejką) kosztuje 350 koron czeskich (ok. 67 zł), dzieci w wieku od 3 do 14 lat zapłacą 245 koron czeskich (47 zł)

W przypadku samego wjazdu lub zjazdu kolejką linową cena biletu wynosi 225 koron dla osoby dorosłej (ok. 43 zł) i 155 koron dla dzieci (ok. 30 zł).

Ci, którzy chcą dostać się jedynie na ścieżkę w obłokach (Sky Walk), muszą zapłacić 305 koron (58 zł) za osobę dorosłą i 215 koron (41 zł) dla dzieci

Z racji tego, że w kompleksie znajduje się kilka atrakcji, to można zakupić tzw. pakiet sky extra, który obejmuje przejazdy kolejką w górę i w dół, bilety na ścieżkę w obłokach Sky Walk oraz wiszący most Sky Bridge. Bilet na ten pakiet dla osoby dorosłej kosztuje 1105 koron czeskich (ok. 211 zł), a ulgowy – 765 koron czeskich (ok. 146 zł).

Bilety na Sky Bridge 721 będzie można kupić online na konkretną godzinę, jak również w kasach na miejscu.

Źródło: dolnimorava.cz/pl, Fly4free