Zamknij

Dania przywraca część obostrzeń. Restrykcje obejmą m.in. restauracje i bary

09.12.2021 13:40
Dania przywraca część obostrzeń. Restrykcje obejmą m.in. restauracje i bary
fot. SHUTTERSTOCK

Rząd Danii właśnie ogłosił ponowne wprowadzenie części restrykcji, m.in. zmienią się godziny otwarcia restauracji i barów. Nowe obostrzenia dotkną również uczniów szkół podstawowych.

Pandemia koronawirusa nie ustaje. Obecnie wiele krajów zmaga się z gwałtownym wzrostem liczby zachorowań. Jednym z takich państw jest Dania. Ponadto wykryto tam już ponad 398 przypadków zakeżenia Omikronem, który - jak poinformowały władze sanitarne - rozprzestrzenił się w całym kraju, a na wschodzie i zachodzie zarejestrowano jego duże ogniska. W związku ze złą sytuacją epidemiologiczną, rząd Danii postanowił przywrócić część obostrzeń.

Dania przywraca część obostrzeń. Restrykcje obejmą m.in. restauracje i bary

Rząd Danii przedstawił w środę nowe restrykcje, które mają na celu spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Od najbliższego piątku 10 grudnia bary, restauracje i kluby nocne będą musiały być zamykane o północy. Po tej godzinie zabroniona będzie także sprzedaż alkoholu. Ale to nie wszystko. W koncertach stojących będzie mogło wziąć udział maksymalnie 50 uczestników. 

Zobacz także:  Planujesz podróż za granicę? W tych krajach Europy zaostrzono restrykcje [LISTA]

Obostrzenia dotkną także uczniów. W środę 15 grudnia zamknięte zostaną wszystkie szkoły podstawowe. Rząd zachęca również Duńczyków do pracy zdalnej i odwoływania spotkań towarzyskich w szerszym gronie, takich jak na przykład przyjęcia bożonarodzeniowe.

Wciąż uważamy, że dzięki masowym szczepieniom możliwe jest utrzymanie otwarcia dużej części duńskiego społeczeństwa - powiedziała premier Danii podczas konferencji prasowej.

Mette Frederiksen dodała, że rząd zrobi wszystko, aby uniknąć wprowadzenia dużych ograniczeń.

Przypomnijmy, że cały czas w Danii w miejscach publicznych wymagany jest certyfikat poświadczający zaszczepienie lub aktualny negatywny test na COVID-19. Zalecane jest zasłanianie nosa i ust w środkach transportu publicznego.

Zobacz także:  Koniec lockdownu w Wiedniu. Pierwszy region w Austrii luzuje surowe obostrzenia

RadioZET.pl/PAP/thelocal.dk