Zamknij

Darmowe podróże po Europie dla młodych. Unia Europejska znów rozdaje bilety

Nina Czochara
06.11.2019 11:03

Unia Europejska ma do rozdania 20 tys. międzynarodowych biletów kolejowych Interrail. W ramach akcji "DiscoverEU" 18-letni obywatele UE mogą wyruszyć w darmową podróż po Europie. Rekrutacja do programu rusza 7 listopada. 

Bilety kolejowe
fot. Shutterstock

„DiscoverEU” to unijny program, który ma zachęcić młodych ludzi do podróżowania i odkrywania Europy. Akcja jest skierowana do osób, które ukończyły 18 lat. Komisja Europejska chce z okazji osiągnięcia pełnoletniości rozdawać specjalne bilety Interrail, które uprawniają do bezpłatnych podróży pociągami po całym kontynencie.  

DiscoverEU: kto skorzysta z tej akcji?

Programem DiscoverEU zostaną objęci obywatele Unii Europejskiej, którzy urodzili się w okresie między 1 stycznia 2001 r. (włącznie) a 31 grudnia 2001 r. (włącznie). Konieczne jest też właściwe wypełnienie wniosku internetowego (należy podać prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu). Po uzupełnieniu dostępnego na stronie formularza należy rozwiązać quiz i odpowiedzieć na dodatkowe pytanie.  

W każdej turze UE ma do rozdania minimum 20 tys. biletów. Zgłoszenia są rozpatrywane proporcjonalnie do wielkości kraju, ale jeśli z któregoś państwa będzie mniej wniosków niż miejsc, to przechodzą one na innych chętnych – niezależnie od narodowości. Szczęśliwcy, którzy dołączą do programu "DiscoverEU", staną się jednocześnie jego ambasadorami. Ich obowiązkiem będzie zdawanie relacji ze swojej podróży np. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Rekrutacja rusza 7 listopada i potrwa trzy tygodnie – aż do 28 listopada. Szczegóły projektu dostępne są na stronie akcji "DiscoverEU"

Zobacz także

30 dni darmowych podróży po Europie

Zwycięzcy w konkursie mogą podróżować koleją po Europie przez maksymalnie 30 dni, w okresie między 1 kwietnia a 31 października 2020 roku. Wyjątkiem są niektóre, wybrane fragmenty tras, które można pokonać za pomocą innych środków transportu. Bilet Interrail nie pokrywa jednak kosztów noclegu ani innych wydatków. 

- Inicjatywa DiscoverEU umożliwi Ci odbycie zaplanowanej przez siebie podróży, podczas której odkryjesz zalety swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej, poznasz różnorodność Europy, jak również jej bogactwo kulturowe i historię – zachęcają twórcy projektu. – Będzie to również okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu! DiscoverEU to też okazja do rozwijania umiejętności życiowych, które przydadzą się w przyszłości, takich jak niezależność, pewność siebie i otwartość na inne kultury.

Ci, którzy nie są zbyt odważni, mogą też wysłać zgłoszenie grupowe zamiast indywidualnego. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie osoby wypełniające formularz muszą spełniać warunki projektu i że można dopisać maksymalnie czworo znajomych. Osoby niepełnosprawne także mogą brać udział w inicjatywie. UE zapewnia, że dostaną pomoc i wsparcie, które pozwoli im w pełni skorzystać z zalet projektu.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: onet.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC