Zamknij

Darmowe podróże z PKP Intercity. Wraca popularna akcja dla rodzin

11.05.2022 09:55

PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla rodzin. Z okazji Dnia Dziecka dzieci i młodzież do lat 16 mogą podróżować 1 czerwca za darmo, a opiekunowie ze zniżką.  Bilety są już dostępne w sprzedaży.

PKP Intercity
fot. Marek Bazak/East News

W ramach corocznej edycji "PKP Intercity na Dzień Dziecka" przewoźnik przygotował bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży, jak również rabaty dla ich rodziców czy opiekunów. Spółka podała, jakie zasady obowiązują podróżujących 1 czerwca i co należy zrobić, aby otrzymać darmowy bilety na przejazdy pociągiem. 

Darmowe przejazdy PKP Intercity w Dniu Dziecka

Jak podała spółka w komunikacie, wystarczy pobrać darmowy bilet w kasie biletowej lub u konduktora, aby w Dniu Dziecka, dzieci i młodzież do 16 roku życia mogły podróżować po Polsce bezpłatnie wszystkimi pociągami PKP Intercity. Wyjątkiem są pociągi kategorii EIP (Pendolino), w których nie będzie można pobrać biletu u konduktora.

Przewoźnik przypomniał, że do darmowego biletu w drugiej klasie uprawnia dokument potwierdzający wiek dziecka, który należy okazać również podczas kontroli biletów – może to być dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna, a nawet książeczka zdrowia. Dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc. 

Warto podkreślić, że bilety będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione, więc na każdą podróż trzeba pobrać oddzielny bilet.

Dzień Dziecka w PKP. Zniżki dla opiekunów

Spółka podała, że posiada ofertę, która pozwala na zakup tańszych biletów również dla opiekunów dzieci. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego, wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia.  "Wówczas każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień" – wyjaśniono.

Jak wskazano, z ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37 proc. otrzymają również 30 proc. upustu na zakupione bilety, jeśli przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie. Dodano, że dziecko, które korzysta z promocji z okazji Dnia Dziecka, może być również uczestnikiem grupy Biletu Rodzinnego lub Dużej Rodziny.

Przewoźnik poinformował ponadto, że w Dzień Dziecka na dworcu Kraków Główny na młodych miłośników kolei czekać będą wyjątkowe atrakcje. "Odbędzie się jednodniowa wystawa taboru kolejowego. Najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli dokładnie obejrzeć pociągi, zwiedzić ich wnętrze, porozmawiać z konduktorem, a nawet usiąść na fotelu maszynisty. Na dzieci czekać będą także konkursy z nagrodami. Wstęp na wydarzenie będzie darmowy" –  podano.

Źródło: PAP

loader