Zamknij

Długi weekend w czerwcu będzie kosztował Polaków więcej niż majówka. Zmieni się też kierunek wyjazdów

18.05.2022 11:32
Plaża we Władysławowie
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Ze statystyk opracowanych przez portal nocowanie.pl wynika, że Polacy podczas tegorocznej "czerwcówki", czyli długiego weekendu wypadającego w okolicy Bożego Ciała, wydadzą na urlop więcej niż w przypadku majówki.

Przed nami kolejny długi weekend - zaledwie miesiąc po majówce przypada bowiem "czerwcówka". Mianem tym określa się długi weekend czerwcowy, który wypada w okolicy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - święta nazywanego również Bożym Ciałem. W tym roku ten ważny dzień przypada na czwartek 16 czerwca 2022 roku, a duża część z nas w związku z tym planuje sobie wziąć wolne także na piątek i wyjechać.

Portal nocowanie.pl przygotował statystyki, które wyraźnie pokazują, gdzie Polacy udadzą się w tym terminie wypoczywać. Niestety raport wskazuje także, że za czerwcowy urlop zapłacą więcej niż w przypadku majówki.

Długi weekend w czerwcu będzie kosztował Polaków więcej niż majówka. Zmieni się też kierunek wyjazdów

Wygląda na to, że na urlop podczas długiego weekendu w czerwcu wybierze się w tym roku więcej Polaków niż na majówkę. Niestety przy okazji zapłacą też za swoje pobyty więcej niż podczas przedłużonego weekendu w pierwszych dniach maja. Z danych portalu nocowanie.pl, które przytacza WP Turystyka, wynika, że już 61 tys. osób zadeklarowało, że wyjedzie w połowie czerwca.

Wiadomo też, jaki będzie mniej więcej koszt takiego wyjazdu. Chętni na wyjazd muszą bowiem wpłacić zaliczki rezerwujące im dany pobyt. Można oszacować zatem, że średni koszt takiego urlopu wyniesie 1136 zł. To więcej niż za wyjazd w majówkę.

Widać wzrost cen w stosunku do weekendu majowego. Na podstawie oszacowanej przez nas średniej ceny wyjazdu możemy stwierdzić, że średni koszt za osobę wyniesie 88 zł na dobę, podczas gdy w czasie majówki było to 82 zł - mówi Tomasz Zaniewski z serwisu nocowanie.pl, cytowany przez WP Turystyka.

Polacy na weekend czerwcowy chcą jechać nad morze

Serwis nocowanie.pl zebrał też informacje na temat tego, gdzie turyści wyjadą w "czerwcówkę". W odróżnieniu od majówki - w czasie której królowały góry - tym razem wybiorą morze. Najpopularniejsze kierunki, jakie obiorą Polacy w długi weekend, to:

  • Władysławowo
  • Łeba
  • Sarbinowo
  • Jastarnia
  • Kołobrzeg
  • Zakopane
  • Gdańsk
  • Krynica Morska
  • Kraków
  • Pobierowo.

Portal opublikował również dane dotyczące długości wyjazdu oraz rodzaju wybieranego noclegu. Otóż okazuje się, że turyści przeważnie będą chcieli wyrwać się z domu na 3 dni - aż 46 proc. osób deklaruje wypoczynek w tym formacie. Z kolei najpopularniejszym rodzajem noclegu wybieranym przez wyjeżdżających są pokoje i kwatery - 33 proc. osób chce nocować właśnie w takim miejscu.

A wy wybieracie się na "czerwcówkę" w tym roku?

Źródło: nocowanie.pl/WP Turystyka