Zamknij

Do Zatoki Puckiej trafiły ścieki. Wprowadzono zakaz kąpieli, wodę bada sanepid

18.07.2022 13:05

W niedzielę doszło do awarii rurociągu tłocznego z pompowni Puck. Przez to też do Zatoki Puckiej trafiły ścieki z oczyszczalni w Swarzewie. Kąpielisko w Pucku zamknięto - wywieszono tu czerwoną flagę, która oznacza, że nie można wchodzić do wody. Teraz wodę w akwenie bada sanepid.

Zatoka Pucka
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Okolice Zatoki Puckiej cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Akwen ten jest płytki, woda jest stosunkowo ciepła, dzięki czemu wiele osób zażywa tu kąpieli albo też uprawia tu różne sporty wodne - np. windsurfing czy kitesurfing. Niestety w ostatnich czasie jedno z tutejszych kąpielisk zostało zamknięte.

Urlopowicze nie mogą wchodzić do wody w Pucku. Wywieszono tu czerwoną flagę po tym, jak do wody musiały zostać zrzucone ścieki z oczyszczalni w Swarzewie. Decyzję o tym, że zanieczyszczenia trafią do zatoki, podjęto po tym, jak doszło do rozszczelnienia rurociągu tłocznego z pompowni Puck do oczyszczalni w Swarzewie. Wodę ma zbadać sanepid.

Do Zatoki Puckiej trafiły ścieki. Wprowadzono zakaz kąpieli, wodę bada sanepid

Do Zatoki Puckiej trafiły ścieki z oczyszczalni w Swarzewie. Decyzję o zrzuceniu zanieczyszczeń do popularnego zbiornika wodnego podjęto po tym, jak doszło tu do rozszczelnienia rurociągu tłocznego z pompowni Puck.

Kąpielisko w Pucku zostało zamknięte - wywieszono tu czerwoną flagę, która jest sygnałem, że kategorycznie nie można tu wchodzić do wody. Przypominamy, że znajduje się ono na wschód od tutejszego portu.

Usterkę na szczęście udało się dość szybko naprawić, ale dopiero w poniedziałek sanepid miał zbadać wodę i ocenić, czy nadaje się ona do użytku.

W komunikatach przekazywanych przez Spółkę Wodno-Ściekową "Swarzewo", ale też przez władze Pucka nie podano informacji, ile metrów sześciennych ścieków trafiło do Zatoki Puckiej.

Wyniki sanepidu mają być znane dopiero w środę. Do tego czasu zrezygnujcie z kąpieli w Pucku.

Źródło: PAP/TVN24